Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2007-17

RK-26-2007-17.doc  RK-26-2007-17pr1.doc  RK-26-2007-17pr2.doc  RK-26-2007-17pr2upr1.doc  RK-26-2007-17pr3.doc
Číslo jednacíRK-26-2007-17
NázevProdej nemovitého majetku v k. ú. Petrovice u Nového Města na Moravě a obci Nové Město na Moravě
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o prodej rodinného domu v Petrovicích u Nového Města na Moravě, předaného do správy Střední odborné školy Nové Město na Moravě.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem rodinného domu č.p. 40 postaveného na pozemku parc. č. 227, pozemku parc. č. 227 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 250 m2, pozemku parc. č. 228/1 ostatní plocha o výměře 336 m2, pozemku parc. č. 228/2 ostatní plocha o výměře 132 m2, vše v k.ú. Petrovice u Nového Města na Moravě a obci Nové Město na Moravě. Jedná se o typový, montovaný, nepodsklepený dvoupodlažní dům, výrobce Středočeské dřevařské závody Nové Strašecí (montovaná konstrukce z prefabrikovaných dílců na bázi dřeva). První N.P. je zděné s technickým zázemím (tj. garáž, kotelna, uhelna, prádelna, sklep), ve 2. N.P. jsou situovány 4 obytné pokoje, kuchyň, koupelna, WC, vstupní hala. Dům byl zkolaudován v roce 1985 a je napojen na veřejný rozvod elektrické energie, vodovod a přes septik na kanalizaci. Dle sdělení majetkového správce Střední odborné školy Nové Město na Moravě, která dům č.p. 40 včetně pozemků převzala do správy v souvislosti se sloučením Středního odborného učiliště lesnického Nové Město na Moravě, Petrovice 26, tento dům nepotřebuje pro zajištění provozu a hlavního předmětu činnosti. Dům je vzhledem ke specifickému dispozičnímu uspořádání a umístnění, nevyužitelný pro činnost jiných příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina. Kraj Vysočina se stal vlastníkem výše uvedeného nemovitého majetku na základě Rozhodnutí čj. 11564/2001 - 3070 vydaného Ministerstvem zemědělství ČR podle § 1 zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků k majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 19 pro katastrální území Petrovice u Nového Města na Moravě a obec Nové Město na Moravě.
Návrh řešení Odbor majetkový se s návrhem školy i odvětvového odboru ztotožňuje a navrhuje rodinný dům č.p. 40 a pozemky parc. č. 227, parc. č. 228/1, parc. č. 228/2, vše v k. ú. Petrovice u Nového Města na Moravě a obci Nové Město na Moravě odprodat. Prodej může být dle Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina č. 20/05 (dále jen Zásady) realizován formou:
Varianta a)
obálkovou metodou dle článku 5 Zásad;
Varianta b)
výběrovým řízením "na určení pořadí" dle článku 7 Zásad.
Dle zpracovaného znaleckého posudku č. 3643-128/2007 činí cena zjištěná (úřední) uvedených nemovitostí 1 233 700 Kč a cena v místě čase obvyklá 1 230 000 Kč. Pro stanovení prodejní ceny je v návrhu použita cena úřední zvýšená o cenu za znalecký posudek (4800 Kč) a zaokrouhlená nahoru na 1 240 000 Kč. Výběr zájemce o koupi uvedeného majetku bude proveden až po uplynutí zákonem stanovené doby pro zveřejnění záměru prodeje tohoto majetku na úřední desce krajského úřadu. OM zajistí, aby kromě povinného zveřejnění záměru prodeje byl záměr a způsob prodeje zveřejněn na úřední desce Městského úřadu v Novém Městě na Moravě, dále v Novoměstsku zpravodaji města Nového Město na Moravě, krajských novinách Kraj Vysočina a na internetových stránkách kraje Vysočina. Součástí zveřejnění budou doklady stanovené pro uvedené formy prodeje dle Zásad. O záměru bude informován starosta města.
OM se vzhledem k charakteru majetku a předpokládanému okruhu zájemců o koupi jeví vhodnější varianta a) - obálková metoda.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí zveřejnit záměr prodeje nemovitého majetku a schválení způsobu prodeje a včetně dalších náležitostí vztahujících se k tomuto prodeji.
StanoviskaS prodejem souhlasí majetkový správce i odbor školství, mládeže i sportu Krajského úřadu kraje Vysočina.
zveřejnit záměr prodeje rodinného domu č.p. 40 na pozemku parc. č. 227, pozemku parc. č. 227 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 250 m2, pozemku parc. č. 228/1 ostatní plocha o výměře 336 m2, pozemku parc. č. 228/2 ostatní plocha o výměře 132 m2, vše v k. ú. Petrovice u Nového Města na Moravě a obci Nové Město na Moravě na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;

Varianta a)
* způsob výběru zájemce o koupi nemovitého majetku výběrem zájemce obálkovou metodou ve smyslu ustanovení článku 5 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina č. 20/05;
* závazný obsah nabídky na koupi nemovitého majetku dle materiálu RK-26-2007-17, př. 1;
jmenuje
komisi pro otevření a vyhodnocení nabídek dle materiálu RK-26-2007-17, př. 2.

Varianta b)
* způsob výběru zájemce o koupi nemovitého majetku výběrem zájemce výběrovým řízením "na určení pořadí" ve smyslu ustanovení článku 7 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina č. 20/05;
* kartu nemovitostí nabízených k prodeji dle materiálu RK-26-2007-17, př. 3.
Termín listopad 2007