Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2007-89

RK-23-2007-89.doc  RK-23-2007-89pr1.tif  RK-23-2007-89pr2.tif
Číslo jednacíRK-23-2007-89
NázevMěstský úřad Pacov - Fond Vysočiny - Grantový program Generely bezbariérových tras - projekt Dokumentace pro odbourávání barier ve městě Pacov - žádost o udělení výjimky
Zpracoval M. Brož
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuCílem programu Generely bezbariérových tras bylo naplnění opatření Programu rozvoje kraje 2.3.2. - Udržení a zlepšení podmínek v oblasti služeb sociální péče a sociální prevence, rozvíjení mechanismů boje proti společenské marginalizaci ohrožených skupin obyvatelstva. Na základě usnesení řídícího výboru Grantového programu na podporu projektů Generely bezbariérových tras č.151 ze dne 11. 7. 2006 o poskytnutí finančních prostředků z Fondu Vysočiny, byla dne 18. 12. 2006 uzavřena Smlouva o poskytnutí podpory (FV 003/151/06) s Městem Pacov, IČ 248789, zastoupeným starostou Lukášem Vlčkem, DiS.
Rada kraje Vysočina schválila na svém zasedání č. 22 dne 10. 7. 2007 svým Usnesením č. 0957/22/2007/RK prodloužení termínu realizace projektu Dokumentace odbourávání barier ve městě Pacov podle žádosti starosty města Pacov (materiál RK-22-2007-31, př. 1). K ukončení realizace dojde k datu 30. 6. 2007 a vyúčtování bude vyhotoveno do data 31. 7. 2007.
Návrh řešení Nedošlo však k provedení úhrady faktury v novém, prodlouženém termínu do 30. 6. 2007. Dodavatelská firma zpracovala a předložila Městu Pacov zpracovaný Generel bezbariérových tras až dne 30. 6. 2007 a současně s tímto zpracovaným Generelem bezbariérových tras byla dodavatelem předložena faktura za projektovou dokumentaci. Bohužel ze strany Města Pacov nebylo již možné uhradit tuto fakturu v potřebném termínu pro splnění podmínek uzavřené smlouvy, to je do dne 30. 6. 2007. Důvodem tohoto zpoždění byla skutečnost, že pro úhradu faktury jsou nutné dva podpisy statutárních zástupců a zmocněných osob podepisovat průvodní listy faktur. Podpisy těchto oprávněných osob však nebylo možno, z důvodu jejich nepřítomnosti dne 30. 6. 2007 na pracovišti, získat. Bez dokončení této administrace není možno fakturu předanou dodavatelem uhradit. Z tohoto důvodu došlo ke zpoždění úhrady faktury za projektovou dokumentaci Generelu bezbariérových tras.
Tím bylo porušeno ustanovení smlouvy, v němž byla Městu Pacov stanovena povinnost doložit použití prostředků na realizaci projektu před termínem jeho ukončení. Text smlouvy je pro informaci připojen v materiálu RK-23-2007-89, př. 2. Cíl grantového programu však byl naplněn a generel zpracován.
Předkládáme radě variantní řešení, buď rozhodnout o prominutí porušení smlouvy a vyjádřit souhlas s vyplacením plné výše dotace (varianta A) anebo rozhodnout o neprominutí porušení smlouvy s tím, že podle vyúčtování bude vyplacena pouze část dotace odpovídající výši prostředků, které Město Pacov použilo před termínem realizace projektu (varianta B. Vyúčtování má být předloženo do konce měsíce července, ale podle telefonické informace zahrnují náklady projektu pouze platbu zpracovateli generelu, a proto by s největší pravděpodobností při volbě druhé varianty Město Pacov neobdrželo žádnou dotaci. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví doporučuje radě kraje
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníVarianta A:

Rada kraje
souhlasí
s provedením výplaty podpory z Fondu Vysočiny dle Grantového programu na podporu projektů Generely bezbariérových tras č. 151 ze dne 11. 7. 2006 (Žádost o poskytnutí podpory č. FV 003/151/06).

Varianta B:

Rada kraje
neprominout Městu Pacov porušení smlouvy, k němuž došlo proplacením faktury dodavateli projektové dokumentace Generelu bezbariérových tras, projektu Dokumentace pro odbourávání barier ve městě Pacov až po termínu ukončení realizace projektu a
ukládá
odboru sociálních věcí a zdravotnictví provést výplaty podpory z Fondu Vysočiny dle Grantového programu na podporu projektů Generely bezbariérových tras č. 151 ze dne 11. 7. 2006 (Žádost o poskytnutí podpory č. FV 003/151/06) pouze ve výši výdajů prokazatelně uhrazených do ukončení realizace projektu dle uzavřené smlouvy.
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 8. 2007