Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2007-42

RK-21-2007-42.doc
Číslo jednacíRK-21-2007-42
NázevSmlouvy o výpůjčce a nájmu ve Zdravotnické záchranné službě, příspěvkové organizaci
Zpracoval J. Koten
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuDle Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina ze dne 17. 5. 2005 (dále jen Zásady) požádala o souhlas zřizovatele s uzavřením smluv o výpůjčce a s uzavřením smlouvy o nájmu Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina, příspěvková organizace (dále jen ZZS) - viz. materiál RK-21-2007-42, př. 7.
Jedná se o:
* Smlouva o výpůjčce uzavřená mezi půjčitelem Městem Velké Meziříčí a vypůjčitelem ZZS. Předmětem je dočasné užívání kopírovacího stroje SHARP AR-5316 v pořizovací ceně 32 199,- Kč. Doba bezplatného zapůjčení je na dobu neurčitou pro pracoviště Rychlé záchranné služby v ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí (materiál RK-21-2007-42, př. 1).
* Smlouva o výpůjčce uzavřená mezi půjčitelem Městem Velké Meziříčí a vypůjčitelem ZZS. Předmětem je dočasné užívání vysokotlakého čističe VAP v pořizovací ceně 18 200,- Kč. Doba bezplatného zapůjčení je na dobu neurčitou pro pracoviště Rychlé záchranné služby v ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí (materiál RK-21-2007-42, př. 2).
* Smlouva o výpůjčce uzavřená mezi půjčitelem Městem Velké Meziříčí a vypůjčitelem ZZS. Předmětem je dočasné užívání 2 ks PC Puzzle A 3000 + monitor LCD IQ N91S a 2 ks tiskáren HP PSC 1510, vše v celkové pořizovací ceně 48 902,- Kč. Doba bezplatného zapůjčení je na dobu neurčitou pro pracoviště Rychlé záchranné služby v ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí (materiál RK-21-2007-42, př. 3).
* Smlouva o výpůjčce uzavřená mezi půjčitelem Městem Velké Meziříčí a vypůjčitelem ZZS. Předmětem je dočasné užívání dvou pomůcek určených k proškolování podávání první pomoci: - "RA torzo Skillguide, T" a "ALS BABY TRAINER" v celkové pořizovací ceně 84 912,- Kč. Doba bezplatného zapůjčení je na dobu neurčitou pro pracoviště Rychlé záchranné služby v ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí (materiál RK-21-2007-42, př. 4).
* Smlouva o výpůjčce uzavřená mezi půjčitelem Městem Velké Meziříčí a vypůjčitelem ZZS. Předmětem je dočasné užívání 1 ks náhradního zdroje a 3 ks trezoru v celkové pořizovací ceně výpůjčky 420 361,- Kč. Doba bezplatného zapůjčení je na dobu neurčitou pro pracoviště Rychlé záchranné služby v ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí (materiál RK-21-2007-42, př. 5).
* Smlouva o nájmu uzavřená mezi pronajímatelem T-mobile Czech Republic a.s. a nájemcem ZZS. Účelem je instalace, provozování, udržování, upravování nebo výměna zařízení nájemce sloužícího výhradně pro účely zajištění radiového spojení při poskytování přednemocniční neodkladné péče na území kraje Vysočina. Jedná se o antény, technologii a připojení na elektrickou energii. Roční nájemné je stanoveno ve výši 48 000,- Kč + DPH s možností meziročního zvýšení o míru inflace. Nájem je uzavřen na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce (materiál RK-21-2007-42, př. 6).
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je mimo jiné radě kraje vyhrazeno uzavírat nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Na základě plné moci a příkazní smlouvy je uzavírá příslušná příspěvková organizace. Dle Zásad je organizace oprávněna uzavírat nájemní smlouvu a smlouvu o výpůjčce na majetek, který organizace potřebuje k zajištění účelu ke kterému byla zřízena, na dobu delší než jeden rok se souhlasem zřizovatele.

Radě kraje se navrhuje souhlasit s uzavřením:
* smluv o výpůjčce (5 x), které jsou ve prospěch ZZS a je jimi poskytováno potřebné vybavení pro stanoviště Zdravotnické záchranné služby ve Velkém Meziříčí.
* smlouvy o nájmu s pronajímatelem T-mobile Czech Republic a.s. pro nezbytnost zajištění radiového spojení ZZS v kraji Vysočina.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi Městem Velké Meziříčí a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jejímž předmětem je dočasné užívání kopírovacího stroje SHARP AR-5316 dle materiálu RK-21-2007-42, př. 1;
* uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi Městem Velké Meziříčí a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jejímž předmětem je dočasné užívání vysokotlakého čističe VAP dle materiálu RK-21-2007-42, př. 2;
* uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi Městem Velké Meziříčí a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jejímž předmětem je dočasné užívání 2 ks PC Puzzle A 3000 + monitor LCD IQ N91S a 2 ks tiskáren HP PSC 1510 dle materiálu RK-21-2007-42, př. 3;
* uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi Městem Velké Meziříčí a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jejímž předmětem je dočasné užívání dvou pomůcek určených k proškolování podávání první pomoci: - "RA torzo Skillguide, T" a "ALS BABY TRAINER" dle materiálu RK-21-2007-42, př. 4;
* uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi Městem Velké Meziříčí a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jejímž předmětem je dočasné užívání 1 ks náhradního zdroje a 3 ks trezorů dle materiálu RK-21-2007-42, př. 5;
* uzavřít smlouvu o nájmu mezi T-mobile Czech Republic a.s., jako pronajímatelem a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací, jako nájemcem, jejímž účelem je instalace, provozování, udržování, upravování nebo výměna zařízení nájemce sloužícího výhradně pro účely zajištění radiového spojení při poskytování přednemocniční neodkladné péče na území kraje Vysočina dle materiálu RK-21-2007-42, př. 6;
Odpovědnost Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina, příspěvková organizace, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 30. 6. 2007