Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2007-17

RK-17-2007-17.doc
Číslo jednacíRK-17-2007-17
NázevNabytí pozemku v k. ú. a obci Humpolec
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuOdbor majetkový obdržel dne 19. 4. 2007 od Školního statku Humpolec návrh na převod - nabytí pozemku parc. č. 1820/1, ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 641 m2 v k. ú. a obci Humpolec (grafické znázornění hranic pozemku je obsahem materiálu RK-17-2007-17, př.1).
Na předmětném pozemku se nachází stavba studny z které je zásobován vodou areál školního statku. Studna byla vybudována v počátcích existence školního statku tj. před rokem 1956. Vlastníkem pozemku je město Humpolec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje nabytí pozemku v souladu se žádostí Školního statku Humpolec do vlastnictví kraje Vysočina.
Pozemek je vhodné z hlediska existence zdroje vody pro PO získat do vlastnictví kraje a současně ho předat do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Školní statek Humpolec.
Návrh předpokládá rozhodnout zahájit jednání o převodu pozemku do vlastnictví kraje.
StanoviskaOdbor školství mládeže a sportu nemá k převodu uvedeného pozemku připomínek
a souhlasí s ním.
Školní statek Humpolec s převodem pozemku souhlasí.
zahájit jednání o nabytí pozemku parc. č. 1820/1 o výměře 641 m2 v obci a katastrální území Humpolec z vlastnictví města Humpolec do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 30. 6. 2007