Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2007-06

RK-16-2007-06.doc
Číslo jednacíRK-16-2007-06
NázevPřevod pozemku v k. ú. a obci Lubné a v k. ú. obci Níhov
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuOdbor majetkový obdržel žádosti obcí Lubné a Níhov o bezúplatný převod pozemků, a to par. č. 279/1-ostatní plocha, silnice o výměře 6566 m2 v k. ú. a obci Lubné a par. č. 865-ostatní plocha, silnice o výměře 10280 m2 v k. ú. a obci Níhov. Tyto pozemky jsou součástí místní komunikace, která obě obce spojuje a je v majetku uvedených obcí (pouze komunikace).
Nemovitost, par. č. 279/1 v k. ú. Lubné, je zapsána na listu vlastnictví č. 95 a nemovitost, par. č. 865 v k. ú. Níhov je zapsána na listu vlastnictví č. 227. Tyto obce spadají nyní již pod Jihomoravský kraj. Uvedené pozemky jsou vedeny u Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, Katastrálního pracoviště Brno-město.
V rámci větší právní jistoty byla požádána o stanovisko i Krajská správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace, avšak tato se odmítla vyjádřit s odůvodněním, že by bylo vhodnější obrátit se nejdříve ke Krajskému úřadu Jihomoravského kraje. Vzhledem k tomu, že jde ve skutečnosti o místní komunikaci, tak dotaz učiněn nebyl.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 279/1 v k. ú. Lubné do vlastnictví obce Lubné a darovat pozemek par. č. 865 v k. ú. Níhov do vlastnictví obce Níhov. Těmito převody dojde ke sjednocení vlastnictví stavby s pozemkem.
Záměr darovat pozemky par. č. 279/1 v k. ú. Lubné a par. č. 865 v k. ú. Níhov je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30-ti dnů na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
zveřejnit záměr darovat obci Lubné pozemek par. č. 279/1 v k. ú. a obci Lubné a darovat obci Níhov pozemek par. č. 865 v k. ú. a obci Níhov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 279/1 v k. ú. a obci Lubné z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Lubné a par. č. 865 v k. ú. a obci Níhov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Níhov.
Termín červen 2007