Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2006-72

RK-37-2006-72.doc  RK-37-2006-72pr1.doc  RK-37-2006-72pr2.doc
Číslo jednacíRK-37-2006-72
NázevVýběrové řízení na obsazení funkčního místa ředitele/ředitelky Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace
Zpracoval S. Měrtlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuŘeditel Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Ing. Josef Pejchl byl usnesením rady kraje č. 1712/36/2006/RK ze dne 5. 12. 2006 odvolán z funkce ředitele.
Návrh řešení OSVZ navrhuje vyhlášení výběrového řízení dle materiálu RK-37-2006-72,př.1.
Výběrové řízení provede komise jmenovaná radou kraje.
Obecné schéma složení výběrové komise je uvedeno v materiálu RK-37-2006-72,př.2.
Přípravu jednání komise a předání informací o termínech jednotlivých kol výběrového řízení zabezpečí tajemník komise.
První kolo výběrového řízení bude dokladové za účelem kontroly splnění formálních náležitostí, kdy bude posouzeno, zda přihlášky vyhovují formálním požadavkům.
Druhým kolem bude test uchazečů obsahující zejména následující kritéria (formou assessment centra):
- práce s prioritami, koncepčnost
- způsob vedení lidí
- vnímání potřeb klienta
- způsob komunikace
- flexibilita
Poslední částí výběrového řízení bude řízený rozhovor.
Výběrová komise posoudí vhodnost uchazeče na základě výsledků všech kol výběrového řízení. Zároveň se přihlíží k dosavadním výsledkům uchazeče v jeho předchozích funkcích a zaměstnáních.
Komise je schopna se usnášet, pokud jsou přítomny alespoň dvě třetiny členů komise včetně předsedy. V případě rovnosti hlasů při hlasování rozhoduje hlas předsedy.
Uchazeči budou k řízenému rozhovoru přizváni v abecedním pořadí, pokud nebude dohodnuto jinak.
O průběhu výběrového řízení pořizuje tajemník komise zápis.
Uchazečům, kteří nebyli do funkce ředitele jmenováni, zašle tajemník po projednání v radě kraje písemné vyrozumění a vrátí jim předložené doklady.
Oznámení o vyhlášení výběrových řízení bude po schválení Radou kraje Vysočina zveřejněno v celostátním a regionálním tisku - zabezpečí OSVZ ve spolupráci se sekretariátem hejtmana.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* text vyhlášení výběrového řízení na obsazení funkčního místa ředitele Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, dle materiálu RK-37-2006-72, př. 1;
* obecné schéma složení výběrové komise dle materiálu RK-37-2006-72, př. 2.
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví, odbor sekretariátu hejtmana
Termín 28. 2. 2007