Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2006-33

RK-33-2006-33.doc
Číslo jednacíRK-33-2006-33
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina schválených usnesením 0205/03/2005/ZK dne 17. 5. 2005 a Metodickým pokynem Rady kraje Vysočina, kterým se upravuje postup a praktické provedení některých majetkových úkonů, podaly Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola a Odborné učiliště a Praktická škola, Černovice, Mariánské náměstí 72 (dále OU a PŠ Černovice) návrh na vyřazení nepotřebného majetku.

1. Dne 2. 11. 2006 rozhodl písemně ředitel České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy o přebytečném a nepotřebném hmotném majetku:
* Traktor Zetor 6211, registrační značka HB 58-62, rok výroby 1986, pořizovací cena
110 233,- Kč, zůstatková cena 0.
Traktor je opotřeben úměrně svému stáří, v současné době se již jako cvičné vozidlo nevyužívá a nepředpokládá se jeho využití ani v budoucnu.
Výše uváděný majetek byl nabídnut na www stránkách kraje Vysočina od 16. 10. 2006
po dobu 14 dnů. Nabídková cena traktoru byla stanovena znaleckým posudkem č. 299/2006 zpracovaným panem Karlem Prischingem, Nad Internátem 1160, Ledeč nad Sázavou, soudním znalcem v oboru ekonomiky, cen a odhadů motorových vozidel a zemědělských strojů. Cena byla stanovena ve výši 93 500,- Kč. O majetek neprojevila zájem žádná příspěvková organizace kraje, ale na nabídku reagovali tři zájemci (fyzické osoby) z řad veřejnosti.
Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola navrhuje prodej majetku formou výběrového řízení, s vybráním nevhodnější a nejvyšší nabídky a tak docílení ceny stanovené znaleckým posudkem.

2. Dne 2. 10. 2006 rozhodl písemně ředitel OU a PŠ Černovice o nepotřebném hmotném majetku:
* Osobní automobil Škoda Forman C FF 135 LXI, inventární číslo DHM/0000026, rok výroby 1994, pořizovací cena 275 577,- Kč, zůstatková cena 0.
Vozidlo bylo využíváno k přepravě osob a žáků školy při zajištění odborného výcviku, exkurzí, přehlídek, psychologických vyšetření atd. Stav vozidla plně neodpovídá podmínkám provozu na pozemních komunikacích. Pro zajištění bezpečnosti přepravovaných osob by vozidlo v dohledné době vyžadovalo celkovou opravu včetně nemalých finančních prostředků.
Uváděný majetek byl nabídnut na www stránkách kraje Vysočina od 30. 10. 2006 po dobu 14 dnů. Nabídková cena automobilu byla stanovena znaleckým posudkem č. 389/06 zpracovaným panem Ladislavem Svobodou, soudním znalcem v oboru ekonomiky, cen a odhadů motorových vozidel a zemědělských strojů. O osobní automobil projevila zájem Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť, příspěvková organizace kraje. OU a PŠ Černovice navrhuje úplatný převod automobilu Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti Třešť ve výši ceny odhadní, tj. 22 000 Kč. Odboru školství, mládeže a sportu byl Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Třešť potvrzen
(e-mailem) zájem o automobil a akceptování úplatného převodu automobilu.
Návrh řešení Navrhuje se, aby rada kraje vyslovila souhlas:
- s vyřazením traktoru Zetor 6211, registrační značky HB 58-62 z majetku kraje
a s prodejem tohoto majetku zájemci s nejvhodnější a nejvyšší nabídkou;
- s vyřazením osobního automobilu Škoda Forman C FF 135 LX, inventární číslo DHM/0000026 v OU a PŠ Černovice a s úplatným převodem tohoto automobilu na Střední odbornou školu a Střední odborné učilišti Třešť, příspěvkovou organizaci kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
* s vyřazením traktoru Zetor 6211, registrační značky HB 58-62 z majetku kraje a prodejem tohoto majetku zájemci s nejvyšší a nejvhodnější nabídkou dle návrhu České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy;
* s vyřazením osobního automobilu Škoda Forman C FF 135 LX, inventární číslo DHM/0000026 v Odborném učilišti a Praktické škole, Černovice, Mariánské náměstí 72 a s jeho úplatným převodem na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Třešť dle materiálu RK-33-2006-33.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy a Odborného učiliště a Praktické školy, Černovice, Mariánské náměstí 72
Termín 30. 11. 2006