Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2006-43

NázevOrganizační řád Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace
Zpracoval J. Koten
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV příspěvkových organizacích kraje Vysočina se vnitřní uspořádání řídí organizačním řádem, který na základě zřizovací listiny vydává zřizovatel na návrh ředitele. V organizačním řádu je stanoven systém řízení - dělba řídících a realizačních pravomocí - jednotlivých článků organizace. Nedílnou součástí organizačního řádu je organizační schéma, ve kterém jsou zachyceny vztahy jednotlivých funkcí, činností a pravomocí a schéma oddělení poskytujících zdravotní péči.
Organizační řád musí být trvale použitelným vnitroorganizačním předpisem a proto dle aktuálních potřeb nemocnice prochází neustálým vývojem.

Ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace (dále jen nemocnice) navrhl změny organizačního řádu:

* úprava počtu členů strategického vedení
* doplnění úkolů ředitele
* úprava úkolů referenta právního oddělení
* doplnění interního auditora
* přesun manažera kvality pod ředitele a úprava jeho úkolů
* doplnění úkolů a řízených útvarů náměstka léčebné péče
* doplnění odpovědnosti primářů
* úprava podřízenosti vedoucí nemocniční lékárny
* doplnění odpovědnosti vrchních sester
* doplnění odpovědnosti náměstka pro vědu, výzkum, vzdělání a školství
* sloučení personálního a mzdového oddělení v rámci úseku ekonomického náměstka
* doplnění odpovědnosti ekonomického náměstka
* změna referátu styku se zdravotními pojišťovnami na oddělení styku se zdravotními pojišťovnami
* úprava odpovědností vedoucího oddělení styku se zdravotními pojišťovnami
* přesun oddělení informačních a komunikačních technologií do úseku provozně-technického náměstka
* doplnění odpovědnosti provozně-technického náměstka
* úprava a doplnění odpovědností vedoucího oddělení informačních a komunikačních technologií

S ohledem na množství úprav uvnitř textu jednotlivých článků a celkovou přehlednost tohoto dokumentu nejsou změny organizačního řádu řešeny dodatkem, ale organizační řád je vydáván jako nový dokument nahrazující předchozí organizační řád.
Návrh řešení Navrhuje se, aby rada kraje vydala Organizační řád Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, dle materiálu RK-32-2006-43, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
vydává
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví, Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace
Termín 30. 11. 2006