Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2006-52

RK-28-2006-52.doc  RK-28-2006-52pr1.doc
Číslo jednacíRK-28-2006-52
NázevZměna žádosti o Projekt kraje Vysočina do opatření 3.3 SROP - Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II
Zpracoval B. Šprynarová
Předkládá M.Černý
Popis problémuOdbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "ORR") a Oddělení Sekretariátu Regionální rady regionu soudržnosti NUTS 2 Jihovýchod (dále jen "SRR") připravily projekt v rámci opatření 3.3 Společného regionálního operačního programu (dále jen "SROP") s názvem "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II". Hlavním záměrem projektu je podpora školení a vzdělávání účastníků na regionální úrovni zapojených do přípravy a realizace programu a projektu, dále transfer know-how ze členských zemí EU. Žádost o projekt byla projednána na jednání Rady kraje Vysočina dne 6. 6. 2006 a schválena usnesením č. 0859/18/2006/RK (Usnesení 0859/18/2006/RK Rada kraje schvaluje Žádost o projekt v rámci opatření 3.3 Společného regionálního operačního programu Posílení kapacity místních a regionálních orgánů při plánování a realizaci programů SROP s názvem "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II").

Na základě usnesení Rady kraje Vysočina č. 0965/20/2006 byl projekt rozdělen do dvou etap:
Zahájení projektu 1. 7. 2006
Ukončení první etapy 30. 11. 2006.
Předložení žádosti o proplacení 31.12. 2006
Rozpočet pro 1. etapu - celkové uznatelné náklady 2. 826 000,00 Kč

Zahájení druhé etapy projektu 1. 12. 2006
Ukončení etapy 30. 6. 2007
Předložení žádosti o proplacení 31. 7. 2007
Rozpočet pro 2. etapu - celkové uznatelné náklady 1 874 000,00 Kč

Etapy jsou naplánovány dle doporučení ŘO SROP a Příručky pro žadatele 7. a 8. výzva ze dne 28. 4. 2006. V rámci těchto etap budou současně realizovány následující aktivity:
1. aktivita - Zkvalitnění administrativní kapacity pro implementaci ROP
2. aktivita - Naplňování Lisabonské strategie v oblasti výzkumu, vývoje v kraji Vysočina
3. aktivita - Regionální politika a předsednictví ČR
4. aktivita - Posílení administrativní a absorpční kapacity účastí na konferencích a seminářích pořádanými institucemi EU a jazyková integrace.
Celkové uznatelné náklady projektu jsou ve výši 4 700 tis. Kč.

1. 1. 1. 1.
Návrh řešení Vzhledem k nedostatku času na realizaci akcí v první etapě navrhuje ORR změnu rozpočtů v obou etapách, tak aby bylo v maximální možné míře reálně tyto prostředky vyčerpat a nedocházelo ke zvýšení rizika vzniku neuznatelných nákladů projektu.

Vzhledem k výše uvedenému ORR připravil1. 1. 1. 1. * * * * * Oznámení o změně projektu Řídícímu orgánu SROP dle materiálu RK-28-2006-52, př. 1, ve kterém jsou popsány aktivity v jednotlivých etapách a změna rozpočtů v jednotlivých etapách. Po schválení změn žádosti radou na základě oznámení o změně projektu provede Řídící orgán SROP změnu v projektu.

Návrh rozpočtů, aktivit a uznatelných nákladů do etap je podrobně popsáno v materiálu
RK-28-2006-52, př. 1.
StanoviskaNebyla vyžádána
Oznámení o změně projektu "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II" dle materiálu RK-28-2006-52, př. 1;
pověřuje
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina předložením upravené Žádosti o projekt "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II" v rámci opatření 3.3 SROP Regionální radě regionu soudržnosti Jihovýchod; a
svěřuje
v souladu s ustanovením § 59 odst. 4 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, Krajskému úřadu kraje Vysočina, odboru regionálního rozvoje, provádění formálních změn Žádosti o projekt "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II" v rámci opatření 3.3 SROP. Za formální změny se pro tyto účely považují změny v harmonogramu realizace projektu, finančního a časového rámce projektu s tím, že celkový rozpočet projektu zůstane nezměněn.
Odpovědnost ORR
Termín 30. 9. 2006