Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-41

NázevProjekt kraje Vysočina do opatření 3.3 SROP
Zpracoval E. Šteflová
Předkládá M. Černý
Popis problémuOdbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "ORR") a Oddělení Sekretariátu Regionální rady regionu soudržnosti NUTS 2 Jihovýchod (dále jen "SRR") připravily projekt v rámci opatření 3.3 Společného regionálního operačního programu (dále jen "SROP") s názvem "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II. Hlavním záměrem projektu je podpora školení a vzdělávání účastníků na regionální úrovni zapojených do přípravy a realizace programu a projektu, dále transfer know-how ze členských zemí EU. Žádost o projekt byla projednána na jednání Rady kraje Vysočina dne 6. 6. 2006 a schválena usnesením č. 0859/18/2006/RK (Usnesení 0859/18/2006/RK Rada kraje schvaluje Žádost o projekt v rámci opatření 3.3 Společného regionálního operačního programu Posílení kapacity místních a regionálních orgánů při plánování a realizaci programů SROP s názvem "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II").

Projekt je jednoetapový, zahájení projektu 1.7.2006 - ukončení projektu 30.6.2006 dle doporučení ŘO SROP dle Příručky pro žadatele 7. a 8. výzva ze dne 28.4.2006. V rámci této etapy budou současně realizovány následující aktivity:
1. aktivita - Zkvalitnění administrativní kapacity pro implementaci ROP
2. aktivita - Naplňování Lisabonské strategie v oblasti výzkumu, vývoje v kraji Vysočina
3. aktivita - Regionální politika a předsednictví ČR
4. aktivita - Posílení administrativní a absorpční kapacity účastí na konferencích a seminářích pořádanými institucemi EU a jazyková integrace.
Celkové uznatelné náklady projektu jsou ve výši 4 700 tis. Kč.
4. 4. 4. 4.
Ze strany Řídícího orgánu byl vznesen požadavek na nutnost etapizace projektu z důvodu urychlení čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie. Projekty, předkládané v rámci 7. výzvy pro opatření 3.3, jejichž celkové uznatelné náklady jsou větší než 4 mil. Kč, musí být etapizovány tak, aby první žádost o platbu byla předložena nejpozději do 31.12.2006.
V případě, že obsah projektu neumožňuje rozdělení do etap, žadatel musí spolu s žádostí doložit oznámení s odůvodněním této skutečnosti, což se projeví i v konečném hodnocení projektu ze strany Řídícího orgánu SROP.
Návrh řešení Vzhledem k výše uvedenému ORR ve spolupráci se SRR připravil4. 4. 4. 4. * * * * * Oznámení o změně projektu Řídícímu orgánu SROP dle materiálu RK-20-2006-41, př.1, ve kterém se navrhuje rozdělení projektu na 2 etapy, tak aby každá z aktivit byla rozdělena na 2 logicky kontrolovatelné celky. Na základě oznámení o změně projektu provede Řídící orgán SROP změnu v projektu.

Návrh rozdělení projektu, aktivit a uznatelných nákladů do etap je podrobně popsáno v materiálu RK-20-2006-41, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Oznámení o změně projektu "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina II" dle materiálu RK-20-2006-41, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 30. 6. 2006