Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2006-06

RK-19-2006-06.doc
Číslo jednacíRK-19-2006-06
NázevSouhlas se stavbou chodníku, uložení inženýrských sítí a darování pozemků v k. ú. a obci Dolní Město
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuJedná se o souhlas s výstavbou chodníku a uložení inženýrských sítí na křižovatce silnice III/34740 a III/34736 v intravilánu obce Dolní Město.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem pozemků par. č. 3187/1 a 3109 - ost. pl., silnice v k. ú. a obci Dolní Město, které vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod na LV 161 pro uvedené k. ú. a obec.
Obec Dolní Město hodlá vybudovat na tomto pozemku parkoviště s chodníkem a do silnice i chodníku uložit kabely inženýrských sítí a z tohoto důvodu se obrátila na kraj se žádostí o souhlas s provedením této stavby. Obec počítá s tím, že po dostavění chodníku nechá na své náklady zaměřit stavbu geometrickým plánem a převezme zastavěnou část pozemků do svého vlastnictví. Zřízení věcného břemene pro uložení inženýrských sítí by potom nebylo možné pro shodu vlastníka pozemků a oprávněného z věcného břemene. Věcné břemeno bude zřízeno po dokončení stavby pouze na tu část inženýrských sítí, které nebudou uloženy v pozemku převedeném do vlastníctví obce Dolní Město.
Návrh řešení Protože stavba má řešit dopravní situaci v obci, doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Havlíčkův Brod vyslovit souhlas se stavbou chodníku a s uložením inženýrských sítí do pozemků par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. a obci Dolní Město. Pro sjednocení vlastníka stavby a pozemků, na kterém bude chodník postaven doporučuje odbor majetkový provést po jeho dostavění majetkoprávní vypořádání zastavěných částí uvedených pozemků.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemcích par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. a obci Dolní Město, souhlasit s uložením inženýrských sítí do těchto pozemků, rozhodnout zveřejnit záměr darování chodníkem zastavěných částí těchto pozemků do vlastnictví obce Dolní Město a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníkem zastavěnou část uvedených pozemků oddělenou geometrickým plánem, vyhotoveným na náklady obce Dolní Město do vlastnictví obce Dolní Město.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod vyslovila dne 30. 5. 2006 souhlas se stavbou chodníku i s uložením inženýrských sítí do pozemků par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. Dolní Město.
souhlasí
* se stavbou chodníku na pozemcích par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. a obci Dolní Město;
* s uložením inženýrských sítí do pozemků par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. a obci Dolní Město;
zveřejnit záměr darovat chodníkem zastavěnou část pozemků par. č. 3187/1 a 3109
v k. ú. a obci Dolní Město z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Dolní Město a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníkem zastavěnou část pozemků par. č. 3187/1 a 3109 v k. ú. a obci Dolní Město z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Dolní Město.
Termín 2006