Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2006-55

NázevGrantové schéma kraje pro opatření 3.3 OP RLZ
Zpracoval J. Zikánová, K. Ubr
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuRada kraje na svém jednání dne 18. 1. 2006 přijala následující usnesení č. 0086/04/2005/RK: "Rada kraje schvaluje znění textu Formuláře návrhu grantového schématu dle materiálu RK-04-2005-20, př. 3."
Řídící orgán na poradách s gestory grantových schémat a následně i dopisem ředitelce krajského úřadu (materiál RK-16-2006-55, př. 2) stanovil, že prostředky grantového schématu určené na realizaci programu podpory C "Rozvoj nabídky služeb dalšího profesního vzdělávání v návaznosti na výsledky systémových projektů" budou převedeny do programů podpory A a B, a to z důvodu časového opoždění realizace národních a systémových projektů (MPSV), na které měly regionální projekty realizované v rámci programu podpory C navazovat. O změnu rozložení finančních prostředků grantového schématu do jednotlivých programů podpory včetně příslušných změn v kvalifikovaných cílech musí konečný příjemce (kraj) požádat oficiální žádostí.
Na základě těchto informací připravil gestor návrh změn ve Formuláři návrhu grantového schématu Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů, který tvoří materiál č. RK-16-2006-55, př. 1. Vzhledem k vývoji zájmu žadatelů a počtu potenciálních klientů vzdělávacích služeb navrhuje gestor přesunout všechny uvolněné prostředky z podprogramu C do podprogramu A grantového schématu Rozvoj kapacit dalšího profesního vzdělávání, opatření 3.3 OP RLZ.
Návrh řešení OŠMS předkládá radě ke schválení návrh změn ve Formuláři návrhu grantového schématu Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů pro grantové schéma Rozvoj kapacit dalšího profesního vzdělávání, opatření 3.3 OP RLZ.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
návrh změn ve znění textu Formuláře návrhu grantového schématu Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů pro grantové schéma Rozvoj kapacit dalšího profesního vzdělávání, opatření 3.3 OP RLZ dle materiálu RK-16-2006-55, př. 1 a
ukládá
OŠMS připravit a odeslat žádost adresovanou zprostředkujícímu subjektu (Správa služeb zaměstnanosti MPSV).
Odpovědnost OŠMS
Termín do 31. 5. 2006