Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2006-66

RK-07-2006-66.doc  RK-07-2006-66pr1.xls  RK-07-2006-66pr2.tif  RK-07-2006-66pr3.doc
Číslo jednacíRK-07-2006-66
NázevPoskytnutí dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce
Zpracoval J. Mikyna, R. Zvolánek
Předkládá I. Rohovský, P. Bureš
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina schválilo usnesením 0382/06/2005/ZK Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce (dále jen "zásady"). Zásady řeší poskytování finančních prostředků na výstavbu či rekonstrukci kanalizací a čistíren odpadních vod v obcích do 10 000 ekvivalentních obyvatel (EO). V rozpočtu kraje v kapitole zemědělství se v roce 2006 jedná o finanční prostředky ve výši 46 700 000,- Kč na řešení této problematiky.
Hodnotící výbor pro posouzení žádostí zasedal dne 20. 02. 2006 a posuzoval 11 došlých žádostí, které měly být podle zásad předloženy v termínu do 31. 01. 2006. Celková požadovaná výše podpory byla 35 487 713,50 Kč.
Návrh řešení Výše doporučených dotací, důvody nesplnění podmínek pro poskytnutí dotace, hodnocení, a další údaje jsou uvedeny v příloze č. 1 tohoto materiálu. Zápis ze zasedání hodnotícího výboru včetně prezenční listiny je v příloze č. 2 tohoto materiálu.
Hodnotící výbor ke každé žádosti zpracoval protokol o posouzení žádosti podle přílohy č. 4 zásad. V závěrech těchto protokolů je uvedeno doporučení nebo nedoporučení poskytnutí dotace včetně její výše. Tyto protokoly jsou k dispozici na odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství. Celkový přehled návrhu poskytnutí dotací je uveden v tabulce (viz příloha č. 1 tohoto materiálu).
Hodnotící výbor doporučil poskytnutí dotací v požadované výši těmto 6 žadatelům: Obec Kaliště, Obec Mrákotín, Obec Krucemburk, Obec Nový Rychnov, Obec Nová Cerekev a Obec Lidmaň.
Hodnotící výbor nedoporučil poskytnutí dotací těmto 5 žadatelům: Obec Věžnice, Obec Přibyslavice, Obec Rapotice, Obec Herálec a SVAK Žďársko. Jejich žádosti nesplňují veškeré podmínky zásad.
Hodnotící výbor dále doporučil radě kraje a následně i zastupitelstvu kraje vyhlásit v letošním roce další termín 31. 07. 2006 pro předkládání žádostí o dotace na drobné vodohospodářské ekologické akce. Důvodem je skutečnost, že žadatelé, kterým chyběla některá z povinných příloh a tudíž nesplnili podmínky k poskytnutí dotace, mohou během několika měsíců tyto přílohy doplnit a další žadatelé, kteří vyřizují povinné přílohy typu stavebního povolení či veřejné soutěže na dodavatele, také. Návrh Dodatku č. 1 zásad s doplněním termínu je přílohou č. 3 tohoto materiálu.
StanoviskaZástupci rady kraje i dotčených odborů krajského úřadu (odbor ekonomický, životního prostředí, regionálního rozvoje) jsou členy hodnotícího výboru a na zasedání hodnotícího výboru byli přítomni (viz příloha č. 2 tohoto materiálu - prezenční listina).
doporučuje
* zastupitelstvu kraje rozhodnout o poskytnutí dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce dle materiálu RK-07-2005-66, př. 1;
* zastupitelstvu kraje schválit Dodatek č. 1 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce dle materiálu
RK-07-2006-66, př. 3.
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 28. 3. 2006