Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2005-07

RK-39-2005-07.doc
Číslo jednacíRK-39-2005-07
NázevStavba "Cyklostezka Nové Město na Moravě - Pohledec"
Zpracoval F. Vak
Popis problémuOdbor majetkový požádalo město Nové Město na Moravě o vydání souhlasu s realizací stavby "Cyklostezka Nové Město na Moravě - Pohledec" provedenou podle projektové dokumentace vyhotovené firmou UNIPROJEKT Žďár nad Sázavou. Žadatel uvádí, že souhlas bude použit a je nezbytný pro územní řízení uvedené stavby. Podle projektové dokumentace se stavba dotkne mimo jiné i pozemků kraje ve správě příspěvkové organizace s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou, a to částí pozemků par. č. 3568/3 orná půda, par. č. 3581 ostatní plocha, ostatní komunikace, par. č. 3916/1 a par. č. 3916/10 ostatní plocha, silnice ostatní plocha, silnice v k. ú. a obci Nové Město na Moravě. Pozemky par. č. 3568/3 a par. č. 3581 jsou dotčeny stavbou cyklostezky a rozvodu veřejného osvětlení, pozemek par. č. 3916/1 je dotčen stavbou chodníku a rozvodu veřejného osvětlení a pozemek par. č. 3916/10 je dotčen stavbou cyklostezky.
Projektová dokumentace byla předána k posouzení majetkovému správci, který ve "Vyjádření" k projektu citované stavby ze dne 1. 12. 2005 uvedl, že proti projektu nemá připomínek za předpokladu, že při další přípravě stavby budou respektovány jeho uvedené podmínky.
Pozemky par. č. 3568/3, par. č. 3581, par. č. 3916/1 a par. č. 3916/10 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb.,o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění, a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3496/01-9-KM. Usnesením zastupitelstva kraje 083/07/01/ZK ze dne 20. 12. 2001 byly svěřeny do správy příspěvkové organizace s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou jsou vedeny v katastru nemovitostí pro uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví č. 2568.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje s ohledem na to, že se bude jednat o nekomerční veřejně prospěšnou stavbu a na souhlasné vyjádření k projektu stavby vydané majetkovým správcem, vydat souhlas s realizací stavby na pozemcích kraje. Vydaný souhlas bude použit pro územní řízení a investor jím doloží, že je oprávněn použít uvedené pozemky k uvažované stavbě. Po ukončení stavby nechá investor stavbu geometricky zaměřit s vyznačením věcných břemen (trasu veřejného osvětlení a cyklostezky) a požádá o majetkoprávní urovnání vzniklého stavu dle vyhotoveného geometrického plánu. V případě, že by mělo dojít k převodu pozemků do vlastnictví města, bude tato skutečnost po dobu stanovenou zákonem dodatečně zveřejněna na úřední desce krajského úřadu. V tomto případě by byl majetkovému správci upraven dodatkem rozsah svěřeného majetku do správy.
Návrh usnesení předpokládá vydání souhlasu na stavbu cyklostezky na pozemcích kraje.
StanoviskaSÚS Žďár nad Sázavou nemá k projektu stavby "Cyklostezka Nové Město na Moravě-Pohledec" žádných připomínek za předpokladu, že při další přípravě stavby budou respektovány podmínky obsažené v jejím vyjádření, které bylo zasláno projektantovi stavby.
Se stavbou na pozemcích kraje souhlasí odbor dopravy a silničního hospodářství.
souhlasí
s realizací stavby "Cyklostezka Nové Město na Moravě - Pohledec" na částech pozemků par. č. 3568/3, par. č. 3581, par. č. 3916/1 a par. č. 3916/10 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě za předpokladu, že stavba bude po dokončení na náklady investora geometricky zaměřena a poté bude provedeno majetkoprávní vypořádání mezi krajem Vysočina a městem Nové Město na Moravě.
Termín 15. 1. 2006