Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2005-11

Číslo jednacíRK-33-2005-11
NázevStavba okružní křižovatky v Humpolci
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa kraj Vysočinu se obrátilo Ředitelství silnic a dálnic ČR Správa Jihlava se žádostí o souhlas se stavbou okružní křižovatky na silnici I/34 v k. ú. a obci Humpolec (křižovatka se silnicí II/129) s tím, že při stavbě má dojít k trvalému záboru částí pozemků touto stavbou dotčených. Pozemky par. č. 2745/2- ost. pl. silnice a par. č. 2737 - ost. pl. silnice, na nichž má být stavba provedena jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů v platném znění a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly svěřeny do správy SÚS Pelhřimov. Následné zaměření stavby a oddělení pozemků geometrickým plánem zajistí ŘSD ČR Správa Jihlava na své náklady.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že stavba je prováděna na silnici I. třídy, která je ve vlastnictví ČR s právem nakládání ŘSD Správa Jihlava, doporučuje odbor majetkový souhlasit se stavbou na výše uvedených pozemcích a s budoucím majetkoprávním vypořádáním tak, aby byl sjednocen vlastník stavby a vlastník pozemku - t.j. části pozemků zastavěné chodníkem darovat obci Humpolec a části pozemků zastavěné okružní křižovatkou převést do vlastnictví ČR.
StanoviskaKladné stanovisko SÚS Pelhřimov ze dne 5. 8. 2005.
souhlasí
se stavbou okružní křižovatky na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 2745/2- ost. pl. silnice a par. č. 2737 - ost. pl. silnice, oba v k. ú. a obci Humpolec a
zveřejnění záměru darovat do vlastnictví města Humpolec části pozemků č. 2745/2- ost. pl. silnice a par. č. 2737 - ost. pl. silnice, oba v k. ú. a obci Humpolec, zastavěné chodníkem.
Termín 2006