Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2005-08

RK-33-2005-08.doc
Číslo jednacíRK-33-2005-08
NázevVýkup pozemku v k. ú.a obci Černov
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuOdbor majetkový obdržel žádost spoluvlastníků (id. 1/2) Antonína a Mileny Staňkových, bytem Horní cerkev - Chrástov 3, PSČ 393 01 o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 416/14 - ostatní plocha, silnice o výměře 506 m2, zapsaných u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Pelhřimov na listu vlastnictví č. 55 pro k. ú. a obec Černov, kde jsou jako vlastníci zapsáni žadatelé v rozsahu svých spoluvlastnických podílů. Důvodem žádosti je zastavění pozemku tělesem krajské silnice, jejíž správu zajišťuje příspěvková organizace Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s vlastníky kupní smlouvu na výkup jejich pozemku v k. ú. a obci Černov o celkové výměře 506 m2. Bylo ověřeno, že pozemek leží pod silnicí III/1332 ve vlastnictví kraje a vypořádání je vhodné v zájmu sjednocení vlastnictví stavby a zastavěného pozemku. Kupní cena, která bude nabídnuta žadatelům v návrhu kupní smlouvy, bude stanovena ve výši 10.626,- Kč. OM při jejím určování vychází z ust. § 28 odst. 1, 10 vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, v platném znění, kdy jednotková cena činí 21,- Kč/m2.
V případě realizace výkupu bude předmětný pozemek svěřen dodatkem zřizovací listiny do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit výkup pozemku par. č. 416/14 v k. ú. a obci Černov za kupní cenu 10.626,- Kč do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaKladné stanovisko odboru dopravy a silničního hospodářství.
Kladné stanovisko Správy a údržby silnic Pelhřimov.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit koupi pozemku par. č. 416/14 - ostatní plocha o výměře 506 m2 v k.ú. a obci Černov od Antonína a Mileny Staňkových, bytem Horní Cerekev - Chrástov č. p. 3 do vlastnictví kraje Vysočina za kupní cenu 10.626,- Kč.
Termín 29. 11. 2005