Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2005-09

Číslo jednacíRK-31-2005-09
NázevDarování nemovitostí v k. ú. Záhoří u Humpolce a obci Mladé Bříště
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuKraj Vysočina je vlastníkem pozemku par. č. 535/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 803 m2, který Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov vede na listu vlastnictví č. 167 pro k. ú. Záhoří u Humpolce a obec Mladé Bříště.
Rozhodnutím Ministerstva vnitra ČR č.j. SD/2 - 5297/1990 ze dne 14. 5. 1990 byla část silnice I/34 na pozemku par. č. 535/4 z důvodu vybudování přeložky vyřazena ze silniční sítě.
Na odbor majetkový se obrátila SÚS Pelhřimov se žádostí o majetkoprávní vypořádání zmíněných nemovitostí. SÚS navrhuje předání stavby silničního tělesa i pozemku do vlastnictví obce Mladé Břiště.
V roce 1989 byl sepsán zápis o uspořádání silniční sítě mezi MNV Mladé Bříště, OSS Pelhřimov a ONV Pelhřimov, podle kterého bude vyřazovaná část silnice I/34 přeřazena do místních komunikací.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že stavba bývalé silnice I/34 na pozemku par. č. 535/4 je vyřazena ze silniční sítě, navrhuje odbor majetkový převod výše uvedené nemovitosti v k. ú. Záhoří u Humpolce a obci Mladé Bříště spolu s pozemkem par. č. 535/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 803 m2 do vlastnictví obce Mladé Bříště a to formou darovací smlouvy.
Pokud dojde ke schválení darování výše uvedených nemovitostí zastupitelstvem kraje do vlastnictví obce, dojde tím k naplnění § 9 odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění, kde se praví, že vlastníkem místních komunikací je obec, na jejímž území se místní komunikace nacházejí.
Převáděné nemovitosti budou dodatkem zřizovací listiny vyjmuty ze správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru darování výše uvedených nemovitostí na úřední desce krajského úřadu a doporučení zastupitelstvu kraje schválit jejich převod obci.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství s darováním nemovitostí souhlasí.
zveřejnění záměru darování stavby silničního tělesa na pozemku par. č. 535/4 a pozemku par. č. 535/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 803 m2 v k. ú. Záhoří u Humpolce a obci Mladé Bříště na úřední desce kraje Vysočina a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování stavby silničního tělesa na pozemku par. č. 535/4 a pozemku par. č. 535/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 803 m2 v k. ú. Záhoří u Humpolce a obci Mladé Bříště z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Mladé Bříště.
Termín 2005