Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2005-17

Číslo jednacíRK-30-2005-17
NázevOprava chodníku v k. ú. a obci Horní Loučky
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Horní Loučky se žádostí o vydání souhlasu s opravou chodníku na pozemku par. č. PK 764/1 v k. ú. a obci Horní Loučky. Oprava bude provedena dle technické dokumentace, vyhotovené ing. Lubošem Vetešníkem v srpnu 2003.
Pozemek, vedený ve zjednodušené evidenci, původ Pozemkový katastr par. č. 764/1 v k. ú. a obci Horní Loučky o výměře 4 563 m2 je dosud ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a je veden Katastrálním úřadem pro Jihomoravský kraj, katastrálním pracovištěm Brno-venkov na LV 406 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s provedením opravy chodníku na pozemku par. č. PK 764/1 v k. ú. a obci Horní Loučky. Majetkoprávní řešení pozemků pod chodníky navrhuje OM řešit v rámci celého komplexu majetkoprávního vypořádání pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina nacházejících se na území Jihomoravského kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána vzhledem k tomu, že silniční majetek na tomto pozemku není ve vlastnictví kraje Vysočina.
souhlasí
s opravou chodníku na pozemku par. č. PK 764/1 v k. ú. a obci Horní Loučky.
Termín říjen 2005