Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2005-15

Číslo jednacíRK-25-2005-15
NázevSouhlas se stavbou chodníku - k.ú. Okrouhlička
Zpracoval: J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Okrouhlička se žádostí o souhlas s výstavbou chodníku na pozemku par. č. 1545/1 v k. ú. a obci Okrouhlička při silnici III/34813 v délce cca 115 m. Pozemek, který má být zčásti zastavěn chodníkem je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky vedeny na listu vlastnictví č. 87 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. 1545/1 a v k. ú. a obci Okrouhlička za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Havlíčkův Brod dne 20. 7. 2005. OM navrhuje po realizaci stavby chodníku a jejím geometrickém zaměření darovat část uvedeného pozemku zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Okrouhlička. Z tohoto důvodu je třeba v souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/20000 Sb., o krajích, v platném znění zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části výše uvedeného pozemku v k. ú. a obci Okrouhlička zastavěné chodníkem obci Okrouhlička. Usnesení předpokládá vydání souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat obci Okrouhlička část výše uvedeného pozemku zastavěného chodníkem a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování chodníkem zastavěné části pozemku do vlastnictví obce.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním části pozemku par. č. 1545/1 v k.ú. a obci Okrouhlička zastavěného chodníkem obci Okrouhlička.
souhlasí
se stavbou chodníku na části pozemku par. č. 1545/1 v k.ú. a obci Okrouhlička,
zveřejnění záměru darovat obci Okrouhlička část pozemku par. č. 1545/1 v k.ú. a obci Okrouhlička zastavěného chodníkem obci Okrouhlička, a
doporučuje
Zastupitelstvu kraje Vysočina schválit darování části pozemku par. č. 1545/1 v k.ú. a obci Okrouhlička zastavěného chodníkem obci Okrouhlička.
Termín srpen 2005