Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2005-33

RK-24-2005-33.doc
Číslo jednacíRK-24-2005-33
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuZastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0205/03/2005/ZK ze dne 17. 5. 2005 "Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina". Příspěvkové organizace kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 oprávněny se souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy na pronájem majetku, který jim byl svěřen do správy nebo si najímat majetek od jiných subjektů k plnění svého hlavního poslání, na dobu delší než 1 rok. Dle metodického pokynu návrhy s takovými majetkoprávními úkony v případě nemovitého majetku předkládá radě kraje odbor majetkový. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná krajem Vysočina:
Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod
- nájem části pozemků od Obce Štoky a to parc. č. PK 1590, PK 1556, PK 2873 a parc. č. 2873/2, 1819, vše v obci a kat. území Štoky, v celkové výměře 1.695 m2, pro potřeby skládky inertního posypového materiálu. Výše nájemného 6.780,- Kč/rok (tj. 4,-Kč/m2/rok). Doba nájmu navržena na dobu neurčitou s 6 ti měsíční výpovědní lhůtou.

Rada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i Smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě, Nemocnicí Jihlava (jako nájemcem). Předmět pronájmu tvoří budovy, stavby a pozemky, se kterými byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a které dle zákona č. 290/2002 Sb. přešly do vlastnictví kraje Vysočina, vyjma nemovitostí a jejich částí které nájemce nepotřebuje k dosažení hlavního účelu činnosti a k výkonu doplňkové činnosti dle zřizovací listiny schválené Zastupitelstvem kraje Vysočina. Současně se smlouvou o nájmu nemovitostí RK schválila Příkazní smlouvu mezi krajem Vysočina (jako příkazcem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě, Nemocnicí Jihlava (jako příkazníkem). Příkazní smlouvou je zajištěna správa bytového fondu, se kterým byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a který dle zákona č. 290/2002 Sb. přešel do vlastnictví kraje Vysočina, včetně efektivního využití a správy pronajatého majetku, který příkazník dle smlouvy o pronájmu nemovitostí nepotřebuje ke své činnosti. Příkazník je oprávněn uzavřít smlouvu o pronájmu nebo výpůjčce nemovitého majetku na dobu 90 a více dnů pouze za souhlasu příkazce, kterým dle zákona č. 129/2000 Sb., o krajích ve znění pozdějších předpisů je rada kraje. O udělení souhlasu požádala:
Nemocnice Nové Město na Moravě
- pronájem bytu 2+1, I. kategorie v bytovém objektu na ul. Purkyňova 876/4 v Novém Městě na Moravě, nájemce bytu MUDr. Stanislav Brodina, Doubravník 220, zaměstnanec Nemocnice Nové Město na Moravě, nájemní smlouva navržena na dobu určitou 5 let
Nemocnice Jihlava
- pronájem nebytového prostoru o výměře 4,80 m2 v objektu č.p. 4630/59 na ul. Vrchlického v Jihlavě, postaveném na parc. č. 4380/24, v obci a katastrálním území Jihlava, ve prospěch České spořitelny, a.s. se sídlem Praha 4, za účelem umístění a provozování peněžního bankomatu. Nájemné sjednáno ve výši 2.880,- Kč ročně (tj. 600,-Kč/m2/rok), na dobu určitou do 31. 5. 2010. Záměr pronájmu nebytového prostoru byl zveřejněn na úřední desce v termínu od 10. 6. 2005 do 11. 7. 2005.
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů je mimo jiné radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Záměr kraje pronajmout nemovitý majetek na dobu delší než 90 dnů, vyjma pronájmu bytů, podléhá zveřejnění po dobu 30 dnů na úřední desce, před rozhodnutím v radě kraje. Záměr pronájmu byl zveřejněn na úřední desce. Vzhledem ke splnění podmínek smlouvy o nájmu nemovitostí, příkazní smlouvy a efektivního využití majetku kraje návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s uzavřením smluv.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s nájmem části pozemků od obce Štoky pro potřeby Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod - skládky inertního posypového materiálu.
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví nemá námitek k předloženému materiálu.
souhlasí
s uzavřením nájemních smluv na užívání nemovitého majetku dle materiálu RK-24-2005-33.
Termín srpen 2005