Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-59

Číslo jednacíRK-40-2017-59
NázevZáměr darování části pozemku v k. ú. Horní Dubenky
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuJedná se o zveřejnění záměru darování části pozemku zastavěného chodníkem.
Obec Horní Dubenky požádala o darování části pozemku par. č. 837/1 v k. ú. a obci Horní Dubenky zastavěného chodníky v obci. Darování pozemků pod chodníky obci Horní Dubenky z vlastnictví Kraje Vysočina bude upřesněno geometrickým plánem, který obec Horní Dubenky předloží majetkovému odboru. Na rekonstrukci chodníků v Horních Dubenkách - Janštejn byla uzavřena dne 10. 12. 2014 Smlouva zakládající právo provést stavbu, která byla schválena usnesením rady 2189/36/2014/RK ze dne 2. 12. 2014.
Pozemek par. č. 837/1 získal Kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých práv, věcí a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou je pozemek svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Jihlava na listu vlastnictví č. 56 pro k. ú. a obec Horní Dubenky.
Návrh řešení OM navrhuje zveřejnit na úřední desce kraje záměr darovat část pozemku par. č. 837/1 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky. Pozemky zastavěné chodníky budou zaměřeny geometrickým plánem, který obec Horní Dubenky předloží majetkovému odboru.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit na úřední desce záměr darování části pozemku par. č. 837/1 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky.
StanoviskaRozsah části pozemku určeného k převodu do vlastnictví obce Horní Dubenky je konzultován s ODSH.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování části pozemku par. č. 837/1 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky.
Termín 31. 12 2017