Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2017-50

RK-38-2017-50.doc  RK-38-2017-50pr01.pdf
Číslo jednacíRK-38-2017-50
NázevUzavření smlouvy o zřízení věcného břemene po dokončení stavby II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 11. stavba, Okružní křižovatka VM východ - pokračování
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene po dokončení stavby II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 11. stavba, Okružní křižovatka VM východ .
Kraj Vysočina byl investorem stavby Přeložka STL plynovodu a STL plynovodní přípojky na ulici Karlov v obci Velké Meziříčí, číslo stavby: 8800074680 jako vyvolané investice v rámci vlastní stavby II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 11. stavba, Okružní křižovatka VM východ .
Na tuto stavbu měl Kraj Vysočina s jednotlivými vlastníky pozemků uzavřeny smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene. Po dokončení stavby uvedených přeložek byl vyhotoven geometrický plán č. 4356-760/2014 v k. ú. Velké Meziříčí, který zaměřil jejich rozsah, a na jeho základě je nyní potřeba přistoupit k uzavření vlastních smluv o zřízení věcného břemene s budoucím oprávněným - firmou GasNet, s.r.o., která bude plynárenské zařízení provozovat a jednotlivými vlastníky dotčených pozemků.
Dotčenými vlastníky pozemků jsou Kraj Vysočina, město Velké Meziříčí, pan Pavel Kališ a firma DVOŘÁK - TRUCKS, s.r.o.
Návrhy smluv byly projednány s budoucím oprávněným - firmou GasNet, s.r.o. a následně byly odeslány dotčeným vlastníkům k odsouhlasení. Věcné břemeno spočívá v právu zřídit a provozovat na cizích pozemcích i na pozemcích kraje plynárenské zařízení a v právu vstupovat a vjíždět na tyto nemovitosti v souvislosti se zřizováním, stavebními úpravami, opravami a provozováním distribuční soustavy a plynovodních přípojek.
Usnesením 1870/34/2017/RK ze dne 24. 10. 2017 rada kraje rozhodla uzavřít smlouvy o zřízení služebnosti týkající se pozemků ve vlastnictví Kraje Vysočina a pana Kališe.
Nyní s návrhem smlouvy souhlasilo i město Velké Meziříčí. Poslední dotčený - firma DVOŘÁK - TRUCKS, s. r. o. dosud nereagovala (ani na opakovanou žádost).
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít mezi firmou GasNet, s.r.o. jako oprávněným z věcného břemene, městem Velké Meziříčí jako vlastníkem pozemku a Krajem Vysočina jako investorem smlouvu o zřízení věcného břemene dle materiálu RK-38-2017-50, př. 1.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene pro výše uvedenou akci.
StanoviskaODSH souhlasí s návrhem usnesení.
uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene mezi Krajem Vysočina jako investorem stavby, městem Velké Meziříčí, jako povinným z věcného břemene a firmou GasNet, s.r.o., se sídlem Plynárenská 499/1, 602 00 Brno, Zábrdovice, IČ 279 35 311, jako oprávněným z věcného břemene, spočívající v právu zřízení a provozování stavby II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 11. stavba, Okružní křižovatka VM východ - SO 501 a SO 502 Přeložka STL plynovodu a STL plynovodní přípojky na ulici Karlov v obci Velké Meziříčí, číslo stavby: 8800074680 na části pozemku par. č. 5220/1 v k. ú. Velké Meziříčí a s tím související právo vstupu a vjezdu oprávněného z věcného břemene či jeho dodavatelů na tento pozemek za účelem udržování a provádění oprav stavby za jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene v celkové výši 5 800 Kč bez DPH + DPH v platné výši dle materiálu
RK-38-2017-34, př. 1.
Termín 31. 12. 2017