Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2017-12

RK-37-2017-12.doc
Číslo jednacíRK-37-2017-12
NázevSouhlas zřizovatele k přijetí finančního daru Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Zpracoval M. Skryjová
Předkládá L. Seidl
Popis problémuMateriál se zabývá přijetím finančního daru Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, (dále jen Galerie ).
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina obdržel od Galerie žádost o vydání předchozího písemného souhlasu zřizovatele k uzavření darovací smlouvy za účelem přijetí finančního daru. Tyto finanční prostředky jsou účelově vázány na Výstavní projekt Jan Antonín Venuto a česká krajinomalba .
Zastupitelstvo města Havlíčkův Brod schválilo dne 30. 10. 2017 usnesením č. 253/17 poskytnutí finančního daru ve výši 100 000 Kč, přičemž darovací smlouva bude Galerii zaslána po schválení rozpočtu města pro rok 2018.
V souladu s ustanovením § 27 odst. 7 písm. b) zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina č. 09/11 ze dne 13. 12. 2011 je příspěvková organizace oprávněna k přijetí peněžního účelového daru pouze s předchozím písemným souhlasem zřizovatele.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje udělit předchozí písemný souhlas s přijetím finančního daru ve výši 100 000 Kč Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě od města Havlíčkův Brod a s uzavřením příslušné darovací smlouvy.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitelka Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Termín 31. 12. 2017