Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2005-09

RK-21-2005-09.doc
Číslo jednacíRK-21-2005-09
NázevVýkup pozemků v k. ú. a obci Březské
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuOdbor majetkový obdržel žádost spoluvlastníků (id. 1/2) Miloslava Skřivánka a Lubomíra Skřivánka, Svatopluka Čecha 136, Brno o majetkoprávní vypořádání pozemku (původ PK) par. č. 1515/1 o výměře 1370 m2, zapsaných u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Velké Meziříčí na listu vlastnictví č. 134 pro k. ú. a obec Velké Meziříčí, kde jsou jako vlastníci zapsáni žadatelé. Důvodem žádosti o vypořádání je zastavění pozemku tělesem silnice č. III/3791, která je ve vlastnictví kraje a správě příspěvkové organizace Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou.
Návrh řešení Odbor majetkový posoudil žádost jako oprávněnou, a proto doporučuje zahájit jednání s cílem uzavřít s žadateli smlouvu na výkup výše uvedeného pozemku. Kupní cena bude navrhována ve výši ceny určené dle platných oceňovacích předpisů (§ 28 odst. 1, 10 vyhl. č. 540/2002 Sb., provádějící zákon č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku, v platném znění).
Vykoupené pozemky budou v případě realizace výkupu svěřeny do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou.
Návrh předpokládá schválení zahájení jednání o výkupu pozemku (původ PK) v k. ú. a obci Březské.
StanoviskaKladné stanovisko odboru dopravy a silničního hospodářství.
Kladné stanovisko Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou.
zahájení jednání s Miloslavem Skřivánkem a Lubomírem Skřivánkem o výkupu pozemku (původ PK) par. č. 1515/1 v k. ú. a obci Březské do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín červenec 2005