Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2017-49

Číslo jednacíRK-21-2017-49
ZpracovalE. Leligdonová
PředkládáI. Fryšová
Popis problémuJedná se o schválení znění Smlouvy o poskytnutí prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj (dále jen Smlouva EFRR ) k projektu Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/Gemeinde 21 v Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika (dále jen Program ). Smlouva se uzavírá mezi Řídícím orgánem Programu (Úřad zemské vlády Dolního Rakouska se sídlem v St. Pölten) a Krajem Vysočina. Po podpisu smlouvy statutárním zástupcem Kraje Vysočina bude kraj oprávněn žádat o úhradu finančních prostředků z EFRR vynakládaných v rámci projektu Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/Gemeinde 21 .
Kraj Vysočina je Vedoucím projektovým partnerem v projektu Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/Gemeinde 21 podpořeném v rámci Programu na základě projektové žádosti podané v souladu s usnesením Zastupitelstva Kraje Vysočina č. 0469/05/2016/ZK ze dne 13. 9. 2017 ( Zastupitelstvo kraje rozhoduje uzavřít partnerskou smlouvu dle materiálu ZK-05-2016-89, př. 2; schvaluje převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 2 250 000 Kč na zvláštní účet kraje určený k financování projektu s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány průběžně dle aktuálních potřeb projektu. ).
Smlouva EFRR (viz RK-21-2017-49, př. 1) obsahuje již konkrétní podmínky důležité pro úspěšnou realizaci projektu Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/Gemeinde 21 , zejména obsahuje údaje o projektu, tj. plán rozpočtu a financování, podávání zpráv o realizaci projektu a vyplácení prostředků EFRR v souladu se schválenou žádostí, včetně monitorovacích období. Dále Smlouva EFRR obsahuje obecná ustanovení týkající se informací na programové úrovni.
Návrh řešení ORR navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Smlouvu o poskytnutí prostředků z EFRR dle materiálu RK-21-2017-49, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Odpovědnost ORR