Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2017-02

RK-21-2017-02.doc  RK-21-2017-02pr01.doc
Číslo jednacíRK-21-2017-02
NázevRozhodnutí o uzavření licenční smlouvy mezi Krajem Vysočina a Spolkem pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů, z. s.
Zpracoval V. Kotrbová, M. Hadrava
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuPředmětem materiálu je rozhodnutí o uzavření licenční smlouvy k užívání softwaru Portálu příspěvkových organizací Spolkem pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů, z. s. (dále jen BISON nebo spolek ).
Spolek BISON byl založen Krajem Vysočina, Zlínským krajem a městem Nové Město na Moravě za účelem zajistit optimální a efektivní podporu výkonu veřejné správy prostřednictvím jedinečných SW řešení vyvíjených v podmínkách veřejné správy subjekty veřejné správy. Jedním z těchto nástrojů je i Portál příspěvkových organizací vytvořený Krajem Vysočina.
Pro naplnění účelu spolku je třeba na něj přenést právo užít dílo (Portál PO) ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Návrh řešení Předkladatel navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Licenční smlouvu dle materiálu RK-21-2017-02, př. 1. Na základě této smlouvy mimo poskytnutí oprávnění užít Portál PO spolkem Kraj Vysočina získává právo na úpravy Portálu PO, které spolek provede na základě objednávek jiných subjektů veřejné správy.
Dle ustanovení § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je rada kraje zabezpečuje rozhodování v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti kraje, pokud nejsou vyhrazeny zastupitelstvu nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradilo.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít licenční smlouvu dle materiálu RK-21-2017-02, př. 1.
Odpovědnost OI
Termín 30. 7. 2017