Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2017-58

RK-15-2017-58.doc  RK-15-2017-58pr01.doc  RK-15-2017-58pr02.pdf
Číslo jednacíRK-15-2017-58
NázevSmlouva zakládající právo provést stavbu a smlouva o výpůjčce - k. ú. Oudoleň
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci se obrátila obec Oudoleň se žádostí o uzavření smlouvy, která by obec opravňovala realizovat na pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina, který má KSUSV předaný do hospodaření, stavbu Oprava chodníku u autobusové zastávky Oudoleň . Touto stavbou má být dotčen pozemek par. č. 729/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Oudoleň ve vlastnictví Kraje Vysočina. Stavba má být financována z programu Bezpečná silnice 2017 , kdy jednou z podmínek přidělení dotace, je předložení nájemní smlouvy, popř. smlouvy o výpůjčce na dobu určitou nejméně do 31. 8. 2020.
Aby obec mohla realizovat stavbu na cizím pozemku, je nezbytné uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu ve smyslu zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon a současně je třeba smlouvou zajistit i udržitelnost projektu, tzn., že smlouva musí být koncipována jako nepojmenovaná, kdy smlouva bude obsahovat ujednání týkající se výpůjčky, a to na dobu určitou.
Vzhledem k tomu, že stavbou je dotčen pozemek ve vlastnictví kraje, bude tato smlouva uzavírána mezi Krajem Vysočina a obcí Oudoleň.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Oudoleň smlouvu zakládající právo provést stavbu a smlouvu o výpůjčce, jako smlouvu nepojmenovanou, kterou bude umožněno realizovat stavbu Oprava chodníku u autobusové zastávky Oudoleň na pozemku par. č. 729/1 v k. ú. Oudoleň a splnit dobu udržitelnosti do 31. 8. 2020.
Po dokončení stavby a zkolaudování, vyhotoví obec na své náklady geometrický plán na rozdělní pozemku a požádá o majetkoprávní vypořádání té části pozemku, která bude zastavěna opraveným chodníkem.
Smlouva tvoří materiál RK-15-2017-58, př. 1.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Oudoleň smlouvu zakládající právo provést stavbu a smlouvu o výpůjčce na realizaci stavby Oprava chodníku u autobusové zastávky Oudoleň , kterou bude dotčen pozemek par. č. 729/1 v k. ú. Oudoleň.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod souhlasí s realizací stavby Oprava chodníku u autobusové zastávky Oudoleň , při které bude dotčen pozemek par. č. 729/1 v k. ú. Oudoleň.
uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Oudoleň smlouvu zakládající právo provést stavbu a smlouvu o výpůjčce na realizaci stavby Oprava chodníku u autobusové zastávky Oudoleň , kterou bude dotčen pozemek par. č. 729/1 v k. ú. Oudoleň dle materiálu
RK-15-20107-58, př. 1.
Odpovědnost OM