Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2017-39

RK-14-2017-39.doc  RK-14-2017-39pr01.xls
Číslo jednacíRK-14-2017-39
NázevNávrh na rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty - ukončení projektů úspor energií
Zpracoval9 Návrh na rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty - ukončení projektů úspor energií pro: jednání rady kraje č. 14/2017 dne 18. 4. 2017 zpracovali: I. Hodačová, R. Šedivý
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuProjekty Úspory energií - Hotelová škola Třebíč - budova internátu , Úspory energií - Gymn. a SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou - pavilon Koželská , Úspory energií - Akademie-VOŠ, gymn. a SOŠ - internát Světlá nad Sázavou , Úspory energií - SPŠ Pelhřimov - učební pavilon Friedova , Úspory energií - OA a HŠ Velké Meziříčí - nová budova , Úspory energie - SPŠ stavební Třebíč - provozní budova , Úspory energií - SŠ automobilní Jihlava - učební pavilon a Realizace úspor energie v objektu DM Světlá nad Sázavou byly realizovány v rámci Operačního programu Životní prostředí 2007-2013.
Usnesením č. 0414/05/2014/ZK ze dne 9. 9. 2014 ( Zastupitelstvo kraje schvaluje odůvodnění veřejných zakázek: Úspory energií - Hotelová škola Třebíč - budova internátu , Úspory energií - Gymn. a SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou - pavilon Koželská , Úspory energií - Akademie-VOŠ, gymn. a SOŠ - internát Světlá nad Sázavou , Úspory energií - Gymnázium Telč - stará budova , Úspory energií - SPŠ Pelhřimov - učební pavilon Friedova , Úspory energií - OA a HŠ Velké Meziříčí - nová budova , Úspory energií - SŠ stavební Třebíč - provozní budova , Úspory energií - SŠ automobilní Jihlava - učební pavilon dle materiálu ZK-05-2014-50, př. 2; převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši 106 000 000 Kč na zvláštní účet projektu Realizace úspor energií - 60. výzva OPŽP s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány dle aktuálních potřeb projektu ) a usnesením č. 0461/05/2014/ZK ( Zastupitelstvo kraje schvaluje převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši 16 500 000 Kč na zvláštní účet kraje Realizace úspor energie v objektu DM Světlá nad Sázavou s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány dle aktuálních potřeb projektu ) schválilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina převod finančních prostředků na společný zvláštní bankovní účet výše uvedených projektů.
Projekty úspor energií Kraj Vysočina plně předfinancoval z vlastních zdrojů. Vzhledem k tomu, že realizace projektů již skončila, je zapotřebí projekty finančně vypořádat a ukončit. Vyúčtování je uvedeno v materiálu RK-14-2017-39, př. 1.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina schválit převod konečného zůstatku na zvláštním bankovním účtu Úspory energií IV. , č. ú.: 4200511030/6800, ve výši 13 494 439,17 Kč na splátku kontokorentního úvěru a připsaných úroků za 2. čtvrtletí 2017 do Fondu strategických rezerv a s tím související rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty.
StanoviskaOdbor ekonomický souhlasí s návrhem usnesení.
převod konečného zůstatku na zvláštním bankovním účtu Úspory energií IV. ve výši 13 494 439,17 Kč na splátku kontokorentního úvěru a úroků připsaných za 2. čtvrtletí 2017 do Fondu strategických rezerv z důvodu ukončení projektů a s tím související rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje, odbor ekonomický
Termín 30. 4. 2017