Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2005-15

Číslo jednacíRK-18-2005-15
NázevPřevody nepotřebných pozemků v k. ú. Chvojnov, obec Pelhřimov
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuNa základě podnětu spravující příspěvkové organizace Správa a údržba silnic Pelhřimov odbor majetkový předkládá k posouzení návrh na převody nepotřebného majetku z vlastnictví kraje Vysočina. Jedná se o tyto pozemky: par. č. 814/1 - ostatní plocha, silnice o výměře 2374 m2, par. č. 814/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 70 m2, par. č. 814/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 30 m2 a par. č.501/4 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 677 m2, vše v k. ú. Chvojnov, obec Pelhřimov, zapsané v katastru nemovitostí vedeném KÚ pro Vysočinu, KP Pelhřimov na LV č. 29.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje zahájit jednání s městem Pelhřimov o bezúplatném převodu pozemku par. č. 814/1 v k. ú. Chvojnov. Pozemek tvoří travnatá polní cesta bez zpevněného povrchu, která nikdy nebyla zastavěna silnicí a jako silnice vedena. Správce pozemku proto sám podal podnět k zahájení jednání o převodu tohoto pozemku. Pozemek tvoří travnatá polní cesta mezi zemědělskými pozemky různých soukromých vlastníků, které jsou převážně pronajaty k zemědělské prvovýrobě; pozemek je využíván zejména místními občany (přístup do lesa, příjezd k polím), a proto se darování pozemku na město Pelhřimov jeví jako nejvhodnější způsob naložení s tímto majetkem. Vhodná kompenzace za pozemek ze strany města Pelhřimov v daném katastrálním území nebyla zjištěna.
Zároveň OM navrhuje prodat zbývající výše uvedené nepotřebné pozemky, které leží uvnitř osady Rybníček, tvoří část cesty ve vlastnictví soukromého vlastníka, případně nevyužitou volně přístupnou plochu ležící v sousedství obytné budovy ve vlastnictví fyzické osoby.
Návrh usnesení předpokládá schválení zahájení jednání s městem Pelhřimov o uzavření darovací smlouvy na převod pozemku par. č. 814/1 v k. ú. Chvojnov a zveřejnění záměru darovat a prodat pozemky par. č. 814/1 - ostatní plocha, silnice o výměře 2374 m2, par. č. 814/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 70 m2, par. č. 814/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 30 m2 a par. č.501/4 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 677 m2, vše v k. ú. Chvojnov, obec Pelhřimov.
StanoviskaSÚS Pelhřimov doporučila převod pozemků.
Odvětvový odbor souhlasí s převodem pozemků.
* zahájení jednání s městem Pelhřimov o bezúplatném převodu pozemku par. č. 814/1 - ostatní plocha v k. ú. Chvojnou;
* zveřejnění záměru darovat a prodat pozemky par. č. 814/1 - ostatní plocha, silnice o výměře 2374 m2, par. č. 814/5 - ostatní plocha, silnice o výměře 70 m2, par. č. 814/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 30 m2 a par. č.501/4 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 677 m2, vše v k. ú. Chvojnov, obec Pelhřimov.
Termín červen 2005