Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2017-30

RK-06-2017-30.doc  RK-06-2017-30pr01.doc  RK-06-2017-30pr02.pdf
Číslo jednacíRK-06-2017-30
NázevNávrh na přihlášení Kraje Vysočina jako nového člena Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR v rámci přidruženého členství
Zpracoval T. Křížová, H. Šteflová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuAsociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (dále též Asociace) je největší profesní organizací sdružující poskytovatele sociálních služeb v České republice, ale i další subjekty v rámci tzv. přidruženého členství. Stanovy a etický kodex Asociace jsou obsaženy v materiálu RK-06-2017-30, př.2.
Asociace v rámci své činnosti:
- zastupuje a hájí zájmy svých členů u státních a ostatních zainteresovaných institucí, zejména předkládáním odborných stanovisek, kvalifikovanou oponenturou a iniciací a podporou žádoucí právní regulace sociálních služeb;
- zprostředkovává rozšiřování vědeckých a výzkumných poznatků do činnosti poskytovatelů sociálních služeb a předávání tuzemských i zahraničních odborných zkušeností svým členům;
- vyvíjí studijní, dokumentační, vzdělávací a expertní činnost;
- organizuje kongresy, odborné konference a vzdělávací programy;
- je pořadatelem již tradičního Týdne sociálních služeb ČR a výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí, spolupořadatelem ocenění Národní cena - Pečovatel/ka roku a soutěže Zlaté listy, držitelem licence E-Qalin pro ČR (model měření a zvyšování kvality) a správcem Značky kvality (systém externí certifikace zařízení).
Členem Asociace se může stát organizace registrovaná dle zákona č. 108/2006 Sb. nebo/a její organizační jednotka (např. více domovů pro seniory s jedním IČ nebo domov pro seniory a pečovatelská služba s jedním IČ, přičemž z každého členství vyplývají stejně plnohodnotné finanční a další výhody).
Výhodou členství v Asociaci je pro registrované poskytovatele sociálních služeb zejména:
- možnost připomínkovat zákony, vyhlášky a předpisy;
- pravidelně se setkávat s ostatními poskytovateli sociálních služeb;
- možnost účasti na konferencích (zcela zdarma nebo za minimální poplatek);
- možnost využívání finanční podpory pro sportovní, společenské a kulturní akce pro uživatele členských organizací;
- odebírání odborného časopisu Sociální služby (10 čísel za rok);
- slevy na odborné publikace a DVD záznamy z odborných konferencí;
- možnost účasti v odborných sekcích Asociace.
Přidružené členství:
Přidruženým členem může být každý, kdo má zájem podílet se na činnosti Asociace a nesplňuje podmínky řádného členství. Přidružené členství vzniká podáním žádosti a schválením dvoutřetinovou většinou prezidia Asociace. Přidružený člen nemá právo volit a při rozhodování orgánů Asociace má pouze hlas poradní. Přidružené členství je určeno pro organizace a fyzické osoby, které nesplňují podmínky řádného členství, např. obce a města (i když nejsou registrovanými poskytovateli sociálních služeb) i kraje (členem je již Jihomoravský kraj). O přidruženém členství rozhoduje v souladu se stanovami Asociace prezidium Asociace;
Celoroční členský poplatek přidruženého člena ve výši 2.000,- Kč se alikvotně nedělí a v případě schválení členství Kraje Vysočina bude hrazen z kapitoly OSV.
Přidružený člen dostává zdarma 1 výtisk každého čísla časopisu Sociální služby (celkem 10 výtisků za rok), slevu 100 Kč na každé DVD se záznamem odborné konference, slevu na ostatních produktech Asociace (software, knihy, apod.) a přístupové heslo na intranet Asociace.
Návrh řešení Navrhujeme Radě kraje schválit podání žádosti o přidružené členství Kraje Vysočina v Asociaci dle přihlášky v materiálu RK-06-2017-30, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
podat žádost o přidružené členství Kraje Vysočina v Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR dle přihlášky v materiálu RK-06-2017-30, př. 1;
žádá
prezidium Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR o schválení přidruženého členství Kraje Vysočina dle přihlášky v materiálu RK-06-2017-30, př. 1.
Odpovědnost vedoucí odboru sociálních věcí
Termín 28. 2. 2017