Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-12

RK-03-2017-12.doc  RK-03-2017-12pr01.doc  RK-03-2017-12pr02.doc
Číslo jednacíRK-03-2017-12
NázevProjektový záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace - informace o změně
Zpracoval L. Novotná
Předkládá L. Seidl
Popis problémuRada Kraje Vysočina schválila dne 14. 11. 2016 usnesením č. 1956/38/2016/RK předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace (dále též HDJ) předložený v podobě projektové fiše Malí hrdinové , viz materiál RK-03-2017-12, př. 1, s cílem zapojit se do mezinárodní spolupráce divadel evropských zemí, přispět k posilování mezikulturního dialogu a motivovat k solidaritě a empatii prostřednictvím umění.
Celkové náklady projektu v projektové fiši schválené radou kraje byly vyčísleny na 4 050 000 Kč/5 subjektů (celkové náklady uvedené u HDJ=leader projektu 4 050 000 Kč; celkové náklady, za které HDJ přímo zodpovídá, 1 458 000 Kč; z toho vlastní zdroje HDJ 40% = 583 200 Kč (v podobě mezd, pronájmu prostor, materiálu, aktivit HDJ běžně realizovaných apod.), podpora z fondů EU, vztaženo k nákladům u HDJ, 60% = 874 800 Kč.) Uzávěrka pro podání projektové žádosti byla 23. listopadu 2016. HDJ v době mezi schválením projektové fiše ze strany rady kraje a odesláním projektové žádosti na vyhlašovatele programu (Kreativní Evropa) přistoupilo na základě konzultace se zástupci Kanceláře Kreativní Evropa - Kultura a na základě komunikace s ostatními partnery projektu k úpravě některých aktivit ve smyslu jejich rozšíření, což vedlo k navýšení finančního objemu projektu. Současně došlo k odstoupení 1 z 5 partnerů (subjekt z Dolního Rakouska), které si vyžádalo další změny.
Celkové náklady projektu uvedené v podané žádosti na vyhlašovatele programu jsou ve výši 9 013 329 Kč; celkové náklady, za které HDJ přímo zodpovídá, představují cca 3 825 000 Kč; z toho vlastní zdroje tvoří 40% (cca 1 530 000 Kč, jedná se o zapojení v podobě mezd, pronájmu prostor, materiálu, aktivit HDJ běžně realizovaných apod.), podpora z fondů EU, vztaženo k nákladům u příspěvkové organizace, je ve výši 60% (cca 2 295 000 Kč).
HDJ jako nositel a hlavní garant projektu nese zodpovědnost za koordinaci projektu jako celku, za reporting směrem k poskytovateli dotace, za umělecké výstupy české strany a za výzkum v českém prostředí.
Vzhledem k nastavení a podmínkám programu Kreativní Evropa HDJ nepožadovalo a ani po úpravě finančních objemů nepožaduje předfinancování projektu a projektový záměr nevykazuje nároky na rozpočet kraje. Financování výše uvedeného dvouletého projektu bude zajištěno průběžně poskytovanou dotací z Kreativní Evropy, předpokládá se 5 etapových fází.
V případě schválení projektové žádosti bude projekt fyzicky zahájen v červnu 2017 a realizován v délce trvání 24 měsíců.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu na základě informací od ředitele HDJ, předložené kopie projektové žádosti a projednání s náměstkyní hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Ing. Janou Fischerovou, CSc., předkládá materiál radě kraje a navrhuje radě kraje souhlasit se změnami v předběžném projektovém záměru Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu
RK-03-2017-12.
Projektový záměr odpovídá hlavnímu účelu příspěvkové organizace; vzhledem k výstupům projektu je vynakládání veřejných prostředků efektivní; vzhledem k hospodaření Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace je financování reálné a nepředpokládá vznik okolností, které by mohly mít dopad na zřizovatele.
Projekt přispěje k rozvoji mezinárodní spolupráce a ke zviditelnění Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace na celostátní úrovni.
StanoviskaGrémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.

Ekonomický odbor nemá připomínky k předloženému materiálu. Projekt nepředpokládá žádný nárok na finanční prostředky z rozpočtu kraje.

Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky ke změnám v projektovém záměru.
souhlasí
se změnami v předběžném projektovém záměru Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu RK-03-2017-12.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2019