Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-09

RK-03-2017-09.doc  RK-03-2017-09pr01.doc
Číslo jednacíRK-03-2017-09
NázevZpráva o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2016
Zpracoval Z. Čech, J. Skála, J. Wiche, K. Svobodová, I. Fryšová, O. Sklenář, M. Kastner, V. Jáchim
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuDle Organizačního řádu předkládá oddělení vnějších vztahů odboru sekretariátu hejtmana v rámci samostatné působnosti Zastupitelstvu Kraje Vysočina pravidelnou roční zprávu o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery za období předcházejícího roku (dále jen zpráva o zahraniční spolupráci).
Prozatím poslední Zprávu o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2015 vzalo Zastupitelstvo Kraje Vysočina na vědomí usnesením č. 0005/01/2016/ZK. Všechny dosavadní pravidelné zprávy o zahraniční spolupráci jsou zveřejněny na internetové stránce www.kr-vysocina.cz/zahranici.
Návrh řešení Materiál RK-03-2017-09, př. 1 tvoří Zpráva o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2016 a stejně jako v předchozích letech zahrnuje informace o partnerských regionech, kterými jsou spolková země Dolní Rakousko, region Grand Est, Nitranský samosprávný kraj, Zakarpatská oblast Ukrajiny, Minská oblast Běloruska a čínská provincie Hubei. Ve zprávě naleznete rovněž informace o spolupráci s dalšími důležitými partnery v zahraničí, informace o činnosti Kanceláře Kraje Vysočina v Bruselu a o spolupráci v rámci nadregionálních uskupení.
Zprávu o spolupráci Kraje Vysočina zpracoval odbor sekretariátu hejtmana ve spolupráci s odborem regionálního rozvoje, odborem školství mládeže a sportu a odborem informatiky. Zpracovatelé jednotlivých částí Zprávy o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2016 jsou v konkrétních bodech zprávy uvedeni jako kontaktní osoby.
Odbor sekretariátu hejtmana navrhuje Radě Kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina vzít na vědomí Zprávu o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2016.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí Zprávu o spolupráci Kraje Vysočina se zahraničními partnery v roce 2016 dle materiálu RK-03-2017-09, př. 1.
Odpovědnost OSH
Termín 7. 2. 2017