Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-06

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Infrastruktura ICT 2017
Zpracoval K. Jiráková
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rozvoje regionální ICT infrastruktury v Kraji Vysočina určeného pro obce Kraje Vysočina, svazky obcí v Kraji Vysočina a organizace zřizované samosprávou v Kraji Vysočina se sídlem v Kraji Vysočina s maximální podporou 250 000 Kč (60 % z celkových uznatelných nákladů) na jeden projekt. Cílem je podpora rozvoje výstavby otevřených sítí, zlepšení dostupnosti širokopásmové konektivity, služeb operátorů a rozvoj datových center v Kraji Vysočina.
Návrh řešení Odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3,2 mil. Kč na podporu rozvoje infrastruktury ICT v Kraji Vysočina. Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při rozvoji síťové infrastruktury v návaznosti na projekt ROWANet, rozvoji otevřených NGA sítí (otevřených vysokorychlostních sítí nové generace) a rozvoji stávající základní komunikační infrastruktury v Kraji Vysočina.
Oproti grantovému programu z roku 2016 byla upravena finanční alokace programu, která vychází z vysokého počtu došlých žádostí a požadovaných částek v roce 2016.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01978.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Infrastruktura ICT 2017 dle materiálu
RK-03-2017-06, př. 1.
Odpovědnost OI