Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2016-48

RK-27-2016-48.doc  RK-27-2016-48pr01.xls
Číslo jednacíRK-27-2016-48
NázevNávrh na rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty - ukončení projektu SENIOR PLUS
Zpracoval L. Hondlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuJedná se o rozpočtové opatření z důvodu převedení finančních prostředků ze zvláštního účtu projektu Senior Plus do Fondu strategických rezerv. Realizace projektu byla do 30. 9. 2014. Projekt SENIOR PLUS, registrační číslo M00237, byl podpořen v rámci programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013.
Cílem projektu bylo budování přeshraniční spolupráce na úrovni veřejné správy se zaměřením na sdílení a předávání praktických zkušeností a osvědčených nástrojů v oblasti aktivní seniorské politiky mezi příhraničními regiony Vysočina a Dolní Rakousko. Projekt si kladl za cíl společně vytvořit novou nabídku aktivního života seniorské generace (55+) ve specifických podmínkách partnerských regionů.
Vzhledem k tomu, že projekt již byl vyúčtován (finanční prostředky za 5. závěrečnou monitorovací zprávu byly převedeny na projektové partnery 9. 6. 2016), je možné vypořádat konečný zůstatek zvláštního účtu. Přehled finančních prostředků z realizace projektu Senior Plus je uveden v materiálu RK-27-2016-48, př. 1.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí předkládá radě kraje k projednání návrh rozpočtového opatření na kapitole Evropské projekty. Vzhledem k tomu, že byl projekt ukončen, odbor sociálních věcí navrhuje Radě Kraje Vysočina schválit převod konečného zůstatku ve výši 5 227 263,43 Kč na zvláštním účtu projektu Senior Plus do Fondu strategických rezerv z důvodu ukončení projektu a s tím související rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky k návrhu usnesení.
převod konečného zůstatku ve výši 5 227 263,43 Kč na zvláštním účtu projektu Senior Plus včetně připsaných úroků za 3. čtvrtletí 2016 do Fondu strategických rezerv z důvodu ukončení projektu a s tím související rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 31. 12. 2016