Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2016-58

Číslo jednacíRK-26-2016-58
NázevNabytí pozemku v k. ú. a obci Velké Meziříčí
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o nabytí pozemku darem, který se nachází v areálu Domova pro seniory Velké Meziříčí, příspěvkové organizace, v k. ú. a obci Velké Meziříčí.
Odbor majetkový zjistil při stavebních činnostech v areálu Domova pro seniory Velké Meziříčí, že pozemek par. č. 5999/235 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 10 m2 v k. ú. Velké Meziříčí je součástí tohoto areálu, avšak je v majetku města Velké Meziříčí.
Z tohoto důvodu proběhlo jednání se zástupci Městského úřadu Velké Meziříčí - město s převodem na Kraj Vysočina souhlasí.
Bezúplatný převod pozemku byl schválen usnesením zastupitelstva města pod č. 275/15/ZM/2016 ze dne 28. 6. 2016.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje nabýt darem do vlastnictví pozemek par. č. 5999/235 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 10 m2 v k. ú. a obci Velké Meziříčí, který je ve vlastnictví města Velké Meziříčí.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem do vlastnictví Kraje Vysočina výše uvedený pozemek.
Nabývaný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny předán k hospodaření příspěvkové organizaci Kraje Vysočina s názvem Domov pro seniory Velké Meziříčí, příspěvková organizace. Darovací smlouva není předkládána jako příloha tohoto materiálu, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaOdbor sociálních věcí souhlasí s nabytím pozemku.
Domov pro seniory Velké Meziříčí, příspěvková organizace souhlasí s nabytím pozemku.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 5999/235 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 10 m2 v k. ú. a obci Velké Meziříčí z vlastnictví města Velké Meziříčí do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 13. 9. 2016