Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2005-46

RK-15-2005-46.doc  RK-15-2005-46pr1.doc
Číslo jednacíRK-15-2005-46
NázevNávrh smlouvy o vzájemné spolupráci s regionem Champagne-Ardenne
Zpracoval L. Seidl
Předkládá M. Kalivoda
Popis problémuRada kraje schválila usnesením č. 115 návrh postupu při spolupráci s regionem Champagne-Ardenne dle materiálu RK-04-2005-35. Jedním z bodů odsouhlaseného postupu byla formalizace spolupráce s francouzským regionem.
Návrh řešení Jelikož se dosavadní kontakty s regionem Champagne-Ardenne jeví jako velmi perspektivní, navrhujeme ukotvit vztah mezi Vysočinou a regionem Champagne-Ardenne pomocí smlouvy o vzájemné spolupráci. Smyslem uzavření takové smlouvy by mělo být:
- formalizace vztahů
- nastavení základních principů komunikace a spolupráce
- pojmenování prioritních oblastí spolupráce
Francouzská strana vyjádřila předběžný zájem o podpis smlouvy o vzájemné spolupráci, předkládaný návrh vychází z podkladů zaslaných pracovníkem.
Návrh smlouvy, připravené dle zákona č. 129/2000 Sb., tvoří přílohu materiálu RK-15-2005-46.
Níže je uvedena tabulka úkolů souvisejících s přípravou smlouvy k podpisu
Úkol
zodpovídá
termín
Připomínkové řízení francouzskou stranou
květen
Schválení definitivního znění Radou kraje Vysočina
červen
Schválení definitivního znění Zastupitelstvem kraje Vysočina
červen
Podpis smlouvy při příležitosti návštěvy prezidenta regionu Champagne-Ardenne
???
StanoviskaOddělení právní
Návrh smlouvy má všechny náležitosti předpokládané § 28 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Odbor regionálního rozvoje
Podporuje uzavření smlouvy o vzájemné spolupráci s regionem Champagne-Ardenne. Vzhledem ke zkušenostem tohoto regionu budeme zvažovat navázání bližší spolupráce prostřednictvím realizace twinningové aktivity v rámci projektu SROP 3.3
bere na vědomí
znění návrhu smlouvy o vzájemné spolupráci s regionem Champagne-Ardenne dle materiálu RK-15-2005-46, př. 1.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín červen 2005