Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2016-19

RK-09-2016-19.doc  RK-09-2016-19pr01.pdf  RK-09-2016-19pr02.doc  RK-09-2016-19pr03.doc
Číslo jednacíRK-09-2016-19
NázevProdej nemovitého majetku v k. ú. a obci Moravské Budějovice
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o prodej budovy č.p. 104 na ul. Pražská, která je součástí pozemku par. č. st. 532/1 v k. ú. a obci Moravské Budějovice.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem budovy na ul. Pražská č. p. 104 v Moravských Budějovicích, která je součástí pozemku par. č. st. 532/1 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1275 m2. Nemovitost dříve užívalo ke své činnosti Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365, které má budovu v hospodaření, graficky je nemovitost znázorněny v materiálu RK-09-2016-19, př. 1. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Moravské Budějovice je nemovitost zapsána na listu vlastnictví 490 pro katastrální území a obec Moravské Budějovice. Budova byla postavena v roce 1910 pro účely bydlení, v roce 1918 byla postavena dvorní část a následně byly obě budovy komunikačně propojeny třetí stavbou. Na budově byla provedena celková rekonstrukce v roce 1968, rekonstrukce elektroinstalace a napojení na zemní plyn v roce 1980, v roce 2006 rekonstrukce vytápění včetně nového zdroje plynového vytápění a v roce 2008 provedena celková rekonstrukce sociálního zázemí. Jedná se o částečně podsklepenou budovu se dvěma nadzemními podlažími. V budově se nachází výukové prostory, kancelářské prostory, komunikační a doplňkové prostory. Budova je vzhledem ke svému dispozičnímu uspořádání využitelná pro výukovou a školící činnost, případně pro administrativu. Nemovitost se nachází na okraji frekventované silniční komunikace ul. Pražská.
Budova je v současné době bez využití a s ohledem na stavebně technický stav, vnitřní dispoziční uspořádání je nevyužitelná pro činnosti jiných příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina.
Dle zpracovaného znaleckého posudku na ocenění budovy č. p. 104 včetně pozemku, byla cena zjištěná (úřední) stanovena ve výši 6 222 750 Kč, a cena obvyklá (tržní) stanovena ve výši 5 300 000 Kč. Na pořízení znaleckého posudku bylo vynaloženo 8 900 Kč.
Návrh řešení Budova č. p. 104 včetně pozemku par. č. st. 532/1 je zbytným majetkem pro činnost příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina. Vzhledem k výše uvedenému navrhuje odbor majetkový shora uvedenou nemovitou věc prodat s tím, že kupec vzejde z výběrového řízení na určení pořadí dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, Cenu pro toto řízení navrhuje OM stanovit ve výši ceny v místě a čase obvyklé (tržní) povýšené o náklad na zpracování znaleckého posudku, předpokládané náklady na organizaci výběrového řízení a inzerci, tj. úhrnem zaokrouhleně ve výši 5 320 000 Kč. Mimo standardní zveřejnění na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina bude záměr prodeje inzerován na realitních severech. Starosta města Moravské Budějovice bude o záměru prodeje informován.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnut zveřejnit záměr prodeje budovy na ul. Pražská č. p. 104 v Moravských Budějovicích, která je součástí pozemku par. č. st. 532/1 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1275 m2, včetně součástí a příslušenství, vše v k. ú. a obci Moravské Budějovice a schválit způsob prodeje včetně dalších náležitostí vztahujících se k tomuto prodeji.
StanoviskaOŠMS s prodejem nemovitého majetku dle materiálu RK-09-2016-19 souhlasí.
zveřejnit záměr prodeje nemovitosti pozemku par. č. st. 532/1 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1275 m2, jehož součástí je stavba Moravské Budějovice č. p. 104, rodinný dům, včetně součástí a příslušenství, vše v k. ú. a obci Moravské Budějovice, na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina;
podmínky a termíny výběrového řízení včetně závazného obsahu nabídky na koupi nemovitostí předkládané do výběrového řízení dle materiálu RK-09-2016-19, př. 2;
jmenuje
komisi pro otevření obálek a vyhodnocení nabídek materiálu RK-09-2016-19, př. 3.
Termín 15. 4. 2016