Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2015-50

RK-36-2015-50.doc
Číslo jednacíRK-36-2015-50
NázevZměna v dočasném schválení počtu zaměstnanců Kraje Vysočina zařazených do krajského úřadu
Zpracoval I. Fryšová, I. Hanáková Kosourová
Předkládá Z. Kadlec
Popis problémuOdborem regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina je od 30. 07. 2012 do 31. 12. 2015 realizován projekt Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK ) v Kraji Vysočina II.
Na realizaci uvedeného projektu se podílí 11 pracovníků, z toho 6 pracovních míst pro zajištění aktivit projektu bylo schváleno radou kraje, usneseními č. 0500/13/2007/RK a 1769/28/2014/RK na dobu určitou do 31. 12. 2015. V oblasti rozsahu činností na úseku administrace globálních grantů OP VK došlo na jedné straně k poklesu činností souvisejících s administrativní kontrolou průběžných monitorovacích zpráv. Naopak vzrostla potřeba kontrolování plnění aktivit stanovených pro udržitelnost jednotlivými příjemci OP VK. Tyto činnosti budou zajištěny zaměstnanci, kteří mají sjednán pracovní poměr na dobu neurčitou. V průběhu let 2016 - 2018 bude nutné zkontrolovat, vyzvat k opravám a schválit 291 nově příchozích monitorovacích zpráv o udržitelnosti projektů OP VK. Zaměstnanci oddělení grantových programů odboru regionálního rozvoje se vedle administrativní kontroly monitorovacích zpráv o udržitelnosti podílejí na provádění kontrol na místě u příjemců podpory OP VK. V rámci agendy týkající se OP VK bude dále nutné vypořádat připomínky, k závěrečným monitorovacím zprávám za globální granty s reg. č. CZ.1.07/1.1.36, CZ.1.07/1.2.037, CZ.1.07/1.3.50 a CZ.1.07/3.2.09. Vzhledem k tomu, že je řídící orgán v prodlení v komunikaci s krajem, lze předpokládat toto vypořádání až v 1. polovině roku 2016.
Vzhledem k plánovanému schválenému rozhodnutí, by bylo žádoucí prodloužit dočasné schválení 3 pracovních míst s pracovním úvazkem 1,0 pro realizaci Kotlíkových dotací v Kraji Vysočina, a to na dobu od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2018.
V předběžném zájmu o dotaci na výměnu kotle projevilo zájem přes 2 500 občanů Kraje Vysočina. V průběhu let 2016 a 2017 se předpokládá, že bude na oddělení grantových programů nutné zkontrolovat 1 600 - 2 200 žádostí o kotlíkovou dotaci, ke kterým budou následně uzavírány smlouvy a kontrolovány doklady a propláceny žádosti o platbu.
Související náklady spojené s realizací projektu budou (včetně nákladů na platy zaměstnanců a souvisejících odvodů) plně hrazeny z rozpočtu projektu. Neuznatelným nákladem projektu je příděl do sociálního fondu. Objem prostředků ze zvláštních účtů projektů, za osobní prostředky na platy zaměstnanců hrazených z tohoto projektu, byl již do přídělu návrhu rozpočtu Sociálního fondu na rok 2016 zahrnut.
Využití dalších 3 pracovních míst, která jsou zařazena do Krajského úřadu Kraje Vysočina, do odboru regionálního rozvoje a byla schválena jako dočasně navýšená, bude řešeno samostatnými materiály v návaznosti na přijetí rozhodnutí o realizaci dalších projektů na úseku regionálního rozvoje Kraje Vysočina.
Návrh řešení Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí informaci o dočasném prodloužení 3 pracovních míst v rámci oddělení grantových programů odboru regionálního rozvoje s úvazkem 1,0 od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2018. Tímto způsobem bude kontinuálně personálně zabezpečena realizace aktivit projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina personálem, který má dlouholeté zkušenosti s agendou grantových schémat administrovaných krajem.
StanoviskaOdbor ekonomický: bere materiál na vědomí.
Odbor informatiky: nemá k návrhu usnesení připomínky.
Oddělení hospodářské správy: bere na vědomí návrh usnesení.
Oddělení právní a krajského živnostenského úřadu: nemá k návrhu usnesení připomínky.
bere na vědomí
informaci o dočasném prodloužení 3 pracovních míst s úvazkem 1,0 od 1. 1. 2016 do
31. 12. 2018 pro realizaci aktivit grantového programu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina.
Odpovědnost ředitel krajského úřadu
Termín 31. 12. 2015