Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2015-49

RK-36-2015-49.doc  RK-36-2015-49pr01.doc  RK-36-2015-49pr02.doc  RK-36-2015-49pr03.doc
Číslo jednacíRK-36-2015-49
NázevInformace o přímém zadání veřejné zakázky na dodání balíčků doplňků stravy pro zaměstnankyně a zaměstnance Kraje Vysočina a uvolněné představitelky a představitele (pojištěnce VZP)
Zpracoval E. Plachá, I. Hanáková Kosourová
Předkládá Z. Kadlec
Popis problémuJedná se o informaci dle ustanovení čl. 7 odst. 5 Pravidel Rady Kraje Vysočina pro zadávání veřejných zakázek č. 6/14 (dále jen Pravidla rady kraje ) o přímém zadání veřejné zakázky malého rozsahu.
Kraj získal možnost účastnit se v roce 2015 realizace projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (dále jen VZP ČR ) s názvem Zdravá firma - zaměstnanecký program (dále jen Projekt ). Účelem projektu je podpora preventivních opatření, sloužících k odhalování závažných onemocnění zaměstnanců a podpora rehabilitačních a rekondičních aktivit zaměstnanců, vedoucích ke zlepšení zdravotního stavu.
Dne 29. 10. 2015 byla s VZP ČR uzavřena smlouva o poskytnutí finančních prostředků z fondu prevence VZP ČR. Smlouva byla schválena Radou Kraje Vysočina, usnesení č. 1887/31/2015/RK, materiál RK-31-3015-35. Uzavřená smlouva je uvedena v materiálu RK-36-2015-49, př. 1.
Na základě smlouvy uzavřené s VZP ČR bylo přislíbeno kraji poskytnutí finančních prostředků na zajištění realizace Projektu v maximální a nepřekročitelné výši 330 000 Kč. Maximální přípustná výše čerpání příspěvku jedním pojištěncem VZP byla stanovena do částky 1 000 Kč.
Dne 30. 10. 2015 bylo ředitelem krajského úřadu podepsáno rozhodnutí o přímém zadání veřejné zakázky.
Výběr dodavatele a typů produktů obsažených v balíčcích doplňků stravy byl realizován v návaznosti na blízkost sídla dodavatele k odběrateli (bezproblémové a beznákladové dodání), vazbu na subjekt dodavatele (příspěvková organizace zřízená Krajem Vysočina) a vhodnost ve volbě obsahu balíčků doplňků stavy s vazbou na detailní znalost zaměstnaneckého programu Kraje Vysočina - Podnik podporující zdraví. Tímto bylo z odborného hlediska výběrem obsahu balíčků reagováno na individuální potřeby cílové skupiny, pro něž jsou balíčky určeny. Balíčky jsou také pořizované za cenu podstatně nižší, než je obvyklá tržní cena, a podstatně nižší cena je nabízena jen po dobu trvání Projektu. Vzhledem k výše uvedenému byla jako dodavatel 323 balíčků doplňků stravy vybrána Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace.
Projekt je realizován výhradně pro pojištěnce VZP, jejichž počet byl v průběhu období aktualizován na 329, následně na 323.
Rozhodnutí o přímém zadání je uvedeno v materiálu RK-36-2015-49, př. 2.
Dále byla dne 11. 11. 2015 uzavřena smlouva s Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací na dodání balíčků doplňků stravy pro pojištěnce VZP. Smlouva je uvedena v materiálu
RK-36-2015-49, př. 3.
Návrh řešení Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí informaci o přímém zadání veřejné zakázky malého rozsahu Dodání balíčků doplňků stravy pro zaměstnankyně a zaměstnance Kraje Vysočina a uvolněné představitelky a představitele (pojištěnce VZP) dle materiálu RK-36-2015-49.
Dle ustanovení čl. 7 odst. 5 Pravidel rady kraje je přímé zadání zakázky malého rozsahu možné v odůvodněných a zvlášť naléhavých případech. Úkony zadavatele činí ředitel, případně zástupce ředitele. O takto zadaných zakázkách bude informována Rada Kraje Vysočina na svém nejbližším zasedání.
StanoviskaOddělení právního a krajského živnostenského úřadu: nemá k návrhu usnesení připomínky.
bere na vědomí
Odpovědnost ředitel krajského úřadu