Detail materiálu pro radu čj. RK-34-2015-10

RK-34-2015-10.doc  RK-34-2015-10pr01.doc
Číslo jednacíRK-34-2015-10
NázevJmenování ředitele organizace Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace
Zpracoval D. Buřičová, V. Kotrbová, I. Hanáková Kosourová
Předkládá D. Buřičová
Popis problémuZastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením č. 0486/06/2015/ZK zřídilo příspěvkovou organizaci Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace a to od 1. 1. 2016.
Zároveň Rada Kraje Vysočina usnesením č. 1598/26/2015/RK uložila Odboru analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina plnit úkoly zřizovatelského odboru k nově vzniklé příspěvkové organizaci. Z tohoto důvodu je nutné zrealizovat celou sérii činností tak, aby organizace od 1. 1. 2016 byla schopna řádně zahájit svoji činnost.
Prvním krokem po zřízení organizace je jmenovat statutární orgán.

V tomto případě je vhodné přímé jmenování, důvody jsou zejména následující:
- vzhledem k tomu, že organizace je zřízena již od 1. 1. 2016, je důležité velmi rychle jmenovat statutární orgán pro výkon neodkladných úkonů souvisejících se zřízením organizace (např. vyřešit sídlo organizace a s tím spojené provozní potřeby - kanceláře, jejich provoz, vybavení, ICT technologie a důležité SW, účetnictví, zřízení účtu, zápis do obchodního rejstříku, ...),
- řešení pracovněprávních vztahů k organizaci (výběr zaměstnanců, uzavření pracovních smluv, rozhodnutí o pracovní náplni a platovém zařazení, vedení mzdového účetnictví atd.).
Kandidátem na přímé jmenování na vedoucí pracovní místo ředitelky/ředitele organizace je paní Mgr. Marta Valešová, MBA, dosavadní ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod. S paní Valešovou má Kraj Vysočina dlouholetou osobní zkušenost, má vynikající předpoklady jak odborné (z hlediska vzdělání a praxe v oboru), tak i osobnostní (manažerské schopnosti, morální vlastnosti).
Návrh řešení Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina doporučuje Radě Kraje Vysočina jmenovat Mgr. Martu Valešovou, MBA na vedoucí pracovní místo ředitelky Projektové kanceláře Kraje Vysočina, příspěvkové organizace dle materiálu
RK-34-2015-10,př. 1. Platový výměr bude předložen k projednání až v následujícím období.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
jmenuje
Mgr. Martu Valešovou, MBA na vedoucí pracovní místo ředitelky Projektové kanceláře Kraje Vysočina, příspěvkové organizace dle materiálu RK-34-2015-10, př. 1 s účinností od 1. 1. 2016.
Odpovědnost OAPŘ, OddŘLZ
Termín 31. 12. 2015