Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2015-28

RK-23-2015-28.doc  RK-23-2015-28pr01.xls  RK-23-2015-28pr02.xls  RK-23-2015-28pr03.pdf  RK-23-2015-28pr03a.pdf
Číslo jednacíRK-23-2015-28
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků v k. ú. Nové Město na Moravě
Zpracoval I. Flekalová
Popis problémuPředkládaný materiál řeší majetkoprávní vypořádání pozemků v k. ú. Nové Město na Moravě.
Město Nové Město na Moravě požádalo o majetkoprávní vypořádání pozemků v k. ú. Nové Město na Moravě zastavěných chodníky a veřejným prostranstvím a pozemků zastavěných silnicí II. třídy. Odboru majetkovému byl předložen návrh na majetkoprávní vypořádání pozemků.
S ohledem na výše uvedené je třeba provést majetkoprávní vypořádání pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje provést majetkoprávní vypořádání pozemků s tím, že pozemky nacházející se mimo těleso silnice v rozsahu dle materiálu RK-23-2015-28, př. 1 budou převedeny darem z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě a pozemky zastavěné tělesem silnice II. třídy v rozsahu materiálu RK-23-2015-28, př. 2 budou převedeny z vlastnictví města Nové Město na Moravě do vlastnictví Kraje Vysočina.
V souvislosti s těmito převody bude upraven rozsah majetku předaného do hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny.
Smlouvy nejsou předkládány, jedná se o standardní smluvní vztahy.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování těch pozemků ve vlastnictví kraje, které přestaly sloužit jako silniční pozemky a jsou zastavěny stavbami ve vlastnictví města Nové Město na Moravě a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky, které přestaly sloužit jako pozemky silniční a naopak nabýt pozemky zastavěné tělesem krajské silnice.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny a ODSH s návrhem souhlasí.
zveřejnit na úřední desce záměr darování pozemků v rozsahu dle materiálu RK-23-2015-28, př. 1 do vlastnictví města Nové Město na Moravě;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem pozemky v rozsahu dle materiálu RK-23-2015-28, př. 1 v k. ú. Nové Město na Moravě z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě;
* nabýt darem pozemky v rozsahu dle materiálu RK-23-2015-28, př. 2 v k. ú. Nové Město na Moravě z vlastnictví města Nové Město na Moravě do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 8. 9. 2015