Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2015-34

RK-16-2015-34.doc  RK-16-2015-34pr01.pdf
Číslo jednacíRK-16-2015-34
NázevPodlicenční smlouvy s obcemi s rozšířenou působností
Zpracoval D. Vichr, I. Fryšová, P. Tlustoš
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o uzavření podlicenčních smluv k dílu s názvem Typologie území ČR mezi Krajem Vysočina a obcemi s rozšířenou působností (dále také ORP ).
Kraj Vysočina zakoupil na konci roku 2014 pro potřeby strategického a územního plánování od společnosti EKOTOXA s.r.o., se sídlem Fišova 403/7, PSČ 60200 Brno, IČO: 64608531 (dále jen EKOTOXA s. r. o. ) dílo Typologie území ČR . Toto dílo představuje primárně soubor kartogramů zpracovaných do úrovně jednotlivých obcí za různá témata, jako jsou demografické trendy, stav podnikání v území, vybavenost infrastrukturou či kvalita životního prostředí. Toto dílo je využitelné pro potřeby regionálního rozvoje, strategického a územního plánování i na úrovni ORP.
Dne 2. 3. 2015 uspořádal Kraj Vysočina seminář pro zástupce ORP, na kterém byl mimo jiné představen tento materiál. O tento materiál projevilo zájem všech 15 ORP.
Návrh řešení Kraj Vysočina je dle podmínek obsažených v kupní smlouvě uzavřené mezi Krajem Vysočina a EKOTOXA s.r.o. oprávněn poskytnout podlicenci k dílu právě pouze obcím s rozšířenou působností na území Kraje Vysočina. Proto Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina uzavřít podlicenční smlouvy dle materiálu
RK-16-2015-34, př. 1.
Dle ustanovení § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, rada kraje zabezpečuje rozhodování v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti kraje, pokud nejsou vyhrazeny zastupitelstvu nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradilo.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít podlicenční smlouvy dle materiálu RK-16-2015-34, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 30. 6. 2015