Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2015-37

NázevZařazení projektových záměrů kraje do IPRÚ Jihlavské sídelní aglomerace
Zpracoval D. Vichr, I. Fryšová, J. Hadravová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuV novém programovacím období EU 2014 - 2020 je kladen důraz při řešení územní dimenze na uplatnění tzv. integrovaných nástrojů. Na území Kraje Vysočina se kromě místních akčních skupin týká uplatnění integrovaného nástroje již jen krajského města a jeho spádového území. Tento integrovaný nástroj se nazývá integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ) a připravuje ho statutární město Jihlava. Tento nástroj je určitým nástupcem integrovaného plánu rozvoje města z období 2007-2013. Statutární město Jihlava nyní připravuje Integrovaný plán rozvoje Jihlavské sídelní aglomerace, který bude dle vstupních analýz zaměřen do třech tematických oblastí: Ekonomická síla aglomerace, Integrovaná a ekologická mobilita a Zdravé životní prostředí. Pracovní verze tohoto dokumentu je obsahem materiálu RK-05-2015-37, př. 1.
Pro další rozpracování jednotlivých prioritních oblastí byly zřízeny městem pracovní skupiny, kde jsou zastoupeni i zástupci Kraje Vysočina (usnesením č. 1397/24/2014/RK rada kraje bere na vědomí další postup prací při přípravě na programovací období 2014 - 2020 dle materiálů RK-24-2014-67, RK-24-2014-67, př. 1a a RK-24-2014-67, př. 1b):
- Ekonomická síla aglomerace - doc. RNDr. Iveta Fryšová, Ph.D., vedoucí odboru regionálního rozvoje
- Integrovaná a ekologická mobilita - Ing. Hana Strnadová, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství
- Zdravé životní prostředí - JUDr. Mgr. Roman Slouka, vedoucí oddělení ochrany přírodních zdrojů
Na základě jednání pracovních skupin byli požádání zástupci jednotlivých participujících organizací o vyplnění fiší za projektové záměry, které by mohly naplňovat některé z opatření IPRÚ. Rozsah fiše byl stanoven zpracovatelem IPRÚ.
Návrh řešení Na základě požadavku připravil Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina tři projektové záměry do tematické oblasti Ekonomická síla aglomerace, které jsou obsahem materiálu RK-05-2015-37, př. 2. Projektové záměry vycházejí z podkladů, které obdržel ORR v rámci sběru projektových záměrů pro tzv. Regionální akční plán Kraje Vysočina a jsou v souladu s připravovaným IPRÚ. Jedná se o projektové záměry krajských příspěvkových organizací.
V oblastech dopravy a životního prostředí nebyly v tuto chvíli identifikovány žádné projektové záměry kraje či jeho příspěvkových organizací vhodné k zařazení do IPRÚ Jihlavské sídelní aglomerace.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
projektové záměry kraje do IPRÚ Jihlavské sídelní aglomerace dle materiálu
RK-05-2015-37, př. 2;