Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2014-03

RK-37-2014-03.doc  RK-37-2014-03pr01.doc
Číslo jednacíRK-37-2014-03
NázevUzavření smlouvy o zřízení věcného břemene v rámci stavby III/3997, III/3999 Studenec - okružní křižovatka
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene na vynucenou přeložku STL plynovodu DN 50 v souvislosti se stavbou III/3997, III/3999 Studenec - okružní křižovatka v katastrálním území Studenec u Třebíče.
V rámci majetkoprávního vypořádání stavby této přeložky je třeba přistoupit k uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene s budoucím oprávněným - firmou RWE GasNet, s.r.o., Klíšská 940, 401 17 Ústí nad Labem, na základě plné moci zastoupené firmou RWE Distribuční služby, s.r.o., Plynárenská 499/1, 657 02 Brno, která bude plynárenské zařízení provozovat. Po dokončení stavby byla trasa vedení plynovodu zaměřena a rozsah věcného břemene je vymezen geometrickým plánem č. 494-13/2014 pro katastrální území Studenec u Třebíče. Touto vynucenou přeložkou jsou dotčeny pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 58/5 a par. č. 611/7 v katastrálním území Studenec u Třebíče, které jsou ve vlastnictví obce Studenec. Věcné břemeno bude spočívat v právu zřídit a provozovat na budoucím služebném pozemku plynárenské zařízení a v právu vstupovat a vjíždět na budoucí služebný pozemek v souvislosti se zřizováním, stavebními úpravami, opravami, provozováním a odstraňováním plynárenského zařízení.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene na vynucenou přeložku STL plynovodu DN 50 mezi vlastníkem pozemků, které byly skutečně dotčeny vynucenou překládkou plynovodu - obcí Studenec jako povinným z věcného břemene a oprávněným z věcného břemene, společností RWE GasNet, s.r.o. Účastníkem těchto smluv bude i Kraj Vysočina jako investor stavby a stavebník vynucené překládky, který zaplatí povinnému z věcného břemene jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 500 Kč. Návrh smlouvy je obsahem materiálu RK-32-2014-03, př. 1.
StanoviskaODSH souhlasí s návrhem usnesení.
uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene mezi obcí Studenec jako povinným z věcného břemene a společností RWE GasNet, s.r.o. jako oprávněným z věcného břemene, spočívající v právu zřízení a provozování vynucené přeložky STL plynovodu DN 50 a s tím souvisejícím právu zřídit a provozovat na budoucím služebném pozemku plynárenské zařízení a v právu vstupovat a vjíždět na budoucí služebný pozemek v souvislosti se zřizováním, stavebními úpravami, opravami, provozováním a odstraňováním plynárenského zařízení oprávněného z věcného břemene na části budoucích služebných pozemků par. č. 58/5 a par. č. 611/7 v katastrálním území Studenec u Třebíče s tím, že účastníkem smlouvy bude i Kraj Vysočina jako investor vynucené přeložky plynárenského zařízení, který uhradí jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 500 Kč bez DPH dle smlouvy o zřízení věcného břemene dle materiálu RK-37-2014-03, př. 1.
Termín 2015- 7- 31