Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2014-19

RK-24-2014-19.doc  RK-24-2014-19pr01.doc  RK-24-2014-19pr01upr1.doc  RK-24-2014-19pr02.pdf
Číslo jednacíRK-24-2014-19
NázevNabytí nemovitostí pro stavbu III/3853 Dolní Rožínka - Strážek
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o nabytí pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina pro stavbu II/3853 Dolní Rožínka - Strážek .
Jedná se o rekonstrukci stávající komunikace III. třídy, která bude probíhat v stávající trase silnice. Stavba se nachází mezi obcemi Dolní Rožínka a Strážek.
V rámci majetkoprávního vypořádání stavby II/3853 Dolní Rožínka - Strážek je nutné zajistit smlouvy s vlastníky pozemků dotčených stavbou, kterými bude zajištěno vypořádání vlastnických vztahů. Jedná se o nabytí pozemků trvale dotčených předmětnou stavbou. Podle vyhotovených geometrických plánů je třeba získat nevykoupené pozemky pod plánovanou stavbou do vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu RK-24-2014-19, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky v katastrálních územích Dolní Rožínka, Dolní Rozsíčka, Horní Rozsíčka a Strážek pro stavbu II/3853 Dolní Rožínka - Strážek . Kupní cena bude prodávajícím navržena jako cena stanovená dohodou, ve výši 100 Kč/m2. Pozemek ve vlastnictví O2 Czech Republic a.s. bude převeden za cenu stanovenou dle znaleckého posudku, ke které budou připočteny další náklady spojené s uzavřením kupní smlouvy. Dále pozemek ve vlastnictví ČR - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bude převeden bezúplatně a pozemky ve vlastnictví obcí budou převedeny darem.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky do vlastnictví Kraje Vysočina dle materiálu RK-24-2014-19 př. 1. Smlouvy nejsou předkládány, protože se jedná o standardní smluvní vztahy.
StanoviskaODSH souhlasí s nabytím pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina pro stavbu II/3853 Dolní Rožínka - Strážek .
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt do vlastnictví Kraje Vysočina pozemky pro stavbu II/3853 Dolní Rožínka - Strážek v rozsahu, způsobem, za podmínek a ceny dle materiálu RK-24-2014-19, př. 1 od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv.
Termín 9. 9. 2014