Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2005-03

RK-04-2005-03.doc
Číslo jednacíRK-04-2005-03
NázevSouhlas s pokácením stromu v k. ú. a obci Třebíč
Zpracoval Z. Maštera
Popis problému

Kraj Vysočina je na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 vlastníkem pozemku par. č. 1512/3 v k. ú. a obci Třebíč. Na tomto pozemku roste strom (akát).
Na kraj Vysočina se obrátil ing. Radek Procházka - vlastník podnikatelského objektu v těsném sousedství uvedeného pozemku se žádostí o pokácení tohoto stromu, neboť hrozí nebezpečí, že při větším větru by mohl tento strom způsobit škodu na majetku v jeho vlastnictví, případně na majetku jeho zákazníků.

Návrh řešení

Šetřením na místě samém bylo zjištěno, že avizované nebezpečí je skutečné. Strom roste zcela osaměle a ohrožuje dva vjezdy do dílen pneuservisu Michelin.
Vzhledem k tomu, že za škodu způsobenou pádem stromu odpovídá vlastník pozemku, na kterém strom roste, navrhuje odbor majetkový aby rada kraje vyslovila souhlas s podáním žádosti o povolení pokácení tohoto stromu odboru ŽP MÚ Třebíč.

Stanoviska

Stanoviska nebyla vyžádána.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
s podáním žádosti o povolení pokácení volně rostoucího stromu na pozemku par. č. 1512/3 v k. ú. a obci Třebíč.
Termín leden 2005