Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2013-16

RK-13-2013-16.doc  RK-13-2013-16pr01.pdf  RK-13-2013-16pr02.pdf
Číslo jednacíRK-13-2013-16
NázevZměna názvu stavební akce uvedené v rozpočtu kraje na kapitole Nemovitý majetek v příloze M7 Domov pro seniory Mitrov - rekonstrukce hospodářské budovy na Domov pro seniory Mitrov - demolice č. p. 2, výstavba skladu
Zpracoval S. Fejt
Popis problémuV rozpočtu kraje je v příloze M7 uvedena akce Domov pro seniory Mitrov - rekonstrukce hospodářské budovy . Jedná se o budovu v obci Strážek č.p. 2, objekt občanské vybavenosti postavenou na pozemku par. č. st. 2, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 487 m2 v k.ú. Mitrov. S budovou hospodaří Domov pro seniory Mitrov, příspěvková organizace, Mitrov 1, 592 53 Strážek. Objekt je dlouhodobě nevyužíván a dle záměru měl být po jeho rekonstrukci využit částečně pro terapeutické dílny a skladovací prostory. OM zahájil investorskou přípravu a zadal posouzení stavu budovy. Dle odborného posudku autorizovaného inženýra pro pozemní stavby je budova k rekonstrukci nevhodná, resp. rekonstrukce by byla neúměrně nákladná přičemž by nebyly dosaženy užitné vlastnosti a ekonomika provozu na úrovni srovnatelně nákladné novostavby (viz materiál RK-13-2013-16, př. 1).
OM hledal s vedením příspěvkové organizace řešení. Výstupem je návrh odstranit stávající nevyužívanou hospodářskou budovu a na uvolněném místě postavit 6 prefabrikovaných garáží se zastřešením nízkou sedlovou střechou. Tento nový objekt by zajistil potřebné skladovací prostory pro příspěvkovou organizaci. Uvolnily by se současně některé prostory v hlavní budově, nyní využívané pro skladování, k využití pro terapii. Nový objekt by nebyl temperován.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje schválit záměr na demolici stávající hospodářské budovy. Po odstranění budou provedeny základové pasy pro uložení 6 ks prefabrikovaných betonových garáží se sedlovou střechou. Finanční náklady tohoto řešení OM předpokládá ve výši stávající alokace 2,3 mil. Kč ve schváleném rozpočtu kraje, resp. v příloze M7.
Budovu navrženou k demolici OM navrhuje vyjmout dodatkem zřizovací listiny z hospodaření příspěvkové organizace.
Dále OM navrhujeme změnit název stavební akce ze současného Domov pro seniory Mitrov - rekonstrukce hospodářské budovy na nový název Domov pro seniory Mitrov - demolice č.p. 2, výstavba skladu
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky.
OSV souhlasí s navrhovaným řešením. Záměr byl projednán s členem rady kraje Mgr. et. Bc. Petrem Krčálem a se zástupci OSV.
Ředitel Domova pro seniory Mitrov sdělením ze dne 20. 3. 2013 vyslovil souhlas s navrženým řešením.
souhlasí
s odstraněním budovy č. p. 2 v obci Strážek, objekt občanské vybavenosti, postavené na pozemku par. č. st. 2, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 487 m2 v k. ú. Mitrov;
změnit název akce zařazené v rozpočtu kraje na kapitole Nemovitý majetek, v příloze M7 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy v sociálních organizacích z Domov pro seniory Mitrov - rekonstrukce hospodářské budovy na nový název Domov pro seniory Mitrov - demolice č. p. 2, výstavba skladu ;
doporučuje
zastupitelstvu kraje formou schválení dodatku Zřizovací listiny Domova pro seniory Mitrov, příspěvkové organizace vyjmout z hospodaření příspěvkové organizace budovu č. p. 2 v obci Strážek, objekt občanské vybavenosti, postavenou na pozemku par. č. st. 2, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 487 m2 v k. ú. Mitrov.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín 14. 5. 2013