Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2013-41

RK-10-2013-41.doc  RK-10-2013-41pr01.doc
Číslo jednacíRK-10-2013-41
NázevPodnět k provedení kontrol na základě požadavku politického klubu ODS
Zpracoval V. Kaňkovský
Předkládá V. Novotný
Popis problémuNa zasedání Kontrolního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina č. 2/2013, konaného dne
28. 2. 2013, byl projednán podnět doručený předsedovi kontrolního výboru MUDr. Vítu Kaňkovskému od Mgr. Oty Bence, předsedy politického klubu ODS, k projednání dvou záležitostí kontrolním výborem dle materiálu RK-10-2013-41, př. 1.
Jedná se o okolnosti stavby kruhové křižovatky v obci Bransouze a dále o požadavek, aby se kontrolní výbor zabýval postupy při odstraňování pochybení, která byla zjištěna v rámci veřejnosprávní kontroly na Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny v roce 2012, viz materiál
RK-14-2012-79, př. 2.
Vzhledem k tomu, že kontrolní výbor provádí svoji kontrolní činnost na základě kompetencí daných § 77 a 78 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), uložili členové kontrolního výboru MUDr. Vítu Kaňkovskému, předsedovi Kontrolního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina, předložit na nejbližší zasedání ZK materiál, na jehož základě ZK projedná podnět Mgr. Oty Bence a přijme k němu usnesení.
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje uložit Kontrolnímu výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina provést kontrolu postupu při odstraňování pochybení, která byla zjištěna v rámci veřejnosprávní kontroly na Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny v roce 2012, viz materiál RK-14-2012-79, př. 2 a prověřit postup orgánů Kraje Vysočina při projektové přípravě, financování a realizaci kruhové křižovatky v obci Bransouze.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* uložit Kontrolnímu výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina provést kontrolu postupu při odstraňování pochybení, která byla zjištěna v rámci veřejnosprávní kontroly na Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny v roce 2012;
* uložit Kontrolnímu výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina prověřit postup orgánů Kraje Vysočina při projektové přípravě, financování a realizaci kruhové křižovatky v obci Bransouze.
Odpovědnost předseda kontrolního výboru
Termín 2. 4. 2013