Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2013-14

RK-06-2013-14.doc  RK-06-2013-14pr01.doc  RK-06-2013-14pr02.doc
Číslo jednacíRK-06-2013-14
NázevSouhlas se záměrem účasti Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace v rámci Výzvy č. 14 IOP
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuNa základě podmínek Ministerstva zdravotnictví České republiky v rámci vyhlášené Výzvy
č. 14 k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu oblasti intervence 3.2 Služby v oblasti veřejného zdraví (dále také Výzva č. 14 ) požádala Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v rámci Komplexních onkologických center
o souhlas s předložením záměru účasti Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace na výše uvedeném projektu. Text žádosti a Výzvy č. 14 je obsažen v materiálech RK-06-2013-14,
př. 1 a RK-06-2013-14, př. 2.
Cílem projektu bude doplnění diagnostického a laboratorního zázemí onkologického centra včetně speciální molekulární diagnostiky, která má přímý dopad na léčbu a je v tuto chvíli nakupována mimo region. Záměrem je sdílet tuto diagnostiku v rámci onkologické péče v Kraji Vysočina. Velmi důležitou součásti bude upgrade verifikačního systému, který by bylo nezbytné stejně ve velmi krátké době pořídit z prostředků nemocnice (cca. 6 mil. Kč bez DPH), protože u stávajícího byla ze strany výrobce ukončena podpora. Dále se jedná o obnovu technického a přístrojového vybavení specializované laboratoře (patologická anatomie, klinická imunologie a biochemie, hematologie) s důrazem dosažení standardů pro včasnou diagnostiku a diferenciální diagnostiku záchytu onkologických onemocnění.
Alokovaná maximální částka pro tuto výzvu (ERDF+KRAJ) je 27 mil. Kč. Spoluúčast (prostředky z rozpočtu kraje) je ve výši 15 % dle materiálu RK-06-2013-14, př. 1, a při financování ex-post je třeba zajistit pokrytí nákladů na přístrojovou techniku do závěrečného vyúčtování akce.
Návrh řešení Projekt je v souladu s předmětem činnosti Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace,
a umožňuje potřebnou modernizaci a obnovu diagnostických a terapeutických zdravotnických prostředků nemocnice.
Odbor zdravotnictví proto doporučuje radě kraje souhlasit s předložením záměru účasti Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace ve vyhlášené Výzvě č. 14 k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu oblasti intervence 3.2 Služby v oblasti veřejného zdraví v rámci Komplexních onkologických center.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s předložením záměru účasti Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, ve Výzvě č. 14 k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu oblasti intervence 3.2 Služby v oblasti veřejného zdraví v rámci Komplexních onkologických center dle materiálů RK-06-2013-14, př. 1 a RK-06-2013-14, př. 2;
ukládá
řediteli Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace postupovat v souladu s podmínkami Výzvy č. 14 a požádat v souladu s jejími podmínkami Kraj Vysočina o spolufinancování a předfinancování projektu.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 30. 4. 2013