Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2012-20

RK-37-2012-20.doc  RK-37-2012-20pr01.pdf
Číslo jednacíRK-37-2012-20
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě v k. ú. a obci Jaroměřice nad Rokytnou
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě pro akci Bezbariérová trasa - západní a severní část - I. etapa část B - stavební úpravy zp. plocha a komunikací - aut. nádraží - Městský úřad Jaroměřice nad Rokytnou na pozemcích zahrnutých do trvalého záboru předmětné stavby.
Investorem výše uvedené akce bude město Jaroměřice nad Rokytnou. Jedná se o zrušení 2 stávajících přechodů pro chodce na silnici II/360 a na silnici II/152 a vybudování 3 nových bezbariérových přechodů pro chodce na silnici II/360, silnici II/152 a silnici III/36078 včetně vybudování osvětlení. Část pozemků, na kterých by se měla uvedená akce realizovat je vedena ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Usnesením č. 1832/35/2012/RK ze dne 23. 10. 2012 rada kraje rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu prokazující právo stavebníků provést stavby na pozemcích ve vlastnictví kraje, mj. i výše uvedená akce, která má být realizována na částech pozemků par. č. 3172/1, par. č. 3227/1 a par. č. 3227/30 v k. ú. a obci Jaroměřice nad Rokytnou.
Protože město Jaroměřice nad Rokytnou bude žádat o dotace ze SFDI v rámci Národního rozvojového programu mobility pro všechny, bude nezbytné na tyto pozemky uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě darovací. Podmínkou uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě je zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce krajského úřadu.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout zveřejnit záměr darování částí pozemků par. č. 3172/1, par. č. 3227/1 a par. č. 3227/30 v k. ú. a obci Jaroměřice nad Rokytnou na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě s městem Jaroměřice nad Rokytnou na části těchto pozemků.
V případě dokončení akce Bezbariérová trasa - západní a severní část - I. etapa část B - stavební úpravy zp. plocha a komunikací - aut. nádraží - Městský úřad Jaroměřice nad Rokytnou dojde k odstranění 2 dnes již nevyhovujících přechodů pro chodce. Zároveň budou vybudovány 3 nové přechody pro chodce přes silnici II/360, silnici II/152 a silnici III/36078 dle platných norem a to včetně bezbariérového přístupu.
Po dokončení akce dojde k zaměření skutečného stavu geometrickým plánem a následně k majetkoprávnímu vypořádání pozemků zastavěných touto akcí.
Tento materiál předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování částí pozemků na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
StanoviskaKSÚS Vysočiny, příspěvková organizace vydala dne 14. 9. 2012 souhlasné stanovisko s výše uvedenou akcí.
zveřejnit záměr darování částí pozemků par. č. 3172/1, par. č. 3227/1 a par. č. 3227/30 v k. ú. a obci Jaroměřice nad Rokytnou na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina do vlastnictví města Jaroměřice nad Rokytnou;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a městem Jaroměřice nad Rokytnou, podle které se Kraj Vysočina zaváže darovat a město Jaroměřice nad Rokytnou se zaváže přijmout do svého vlastnictví části pozemků par. č. 3172/1, par. č. 3227/1 a par. č. 3227/30 v k. ú. a obci Jaroměřice nad Rokytnou určené k zastavění stavebními objekty realizovanými městem Jaroměřice nad Rokytnou v rámci akce Bezbariérová trasa - západní a severní část - I. etapa část B - stavební úpravy zp. plocha a komunikací - aut. nádraží - Městský úřad Jaroměřice nad Rokytnou .
Termín 18. 12. 2012